Basından > Valilikten Silopi açıklaması: Polisler alkollü değildi

 Valilikten Silopi açıklaması: Polisler alkollü değildi
Şırnak'ın Silopi ilçesinde dün gece saatlerinde zırhlı polis aracı evin içine daldı. Aracın duvarı yıkıp evin içine girmesi sonucu, yataklarında uyuyan iki çocuk polis panzerinin altında ezilerek yaşamını yitirdi.

Silopi Karşıyaka Mahallesi 715'inci sokakda dün saat 23.50'de meydana gelen olayda, zırhlı polis panzeri belirlenemeyen bir nedenle, Mesut Yıldırım'ın evine duvarı yıkarak içeri girdi. Girdiği odanın karşı tarafına kadar giden polis panzeri, duvar ve kolonları yıkarken, içerde yatakta uyuyan 7 yaşındaki Muhammet ve 6 yaşındaki Furkan kardeşleri ezerek öldürdü.

Şırnak Valiliği'nden yapılan açıklamada, “İlimiz Silopi ilçesinde, 4 Mayıs 2017 gece saat 00.30’da,b ir polis aracının, bir vatandaşımızın evinin duvarına çarpması sonucu iki evladımızın yaşamını yitirmesi, bizleri son derece üzmüş ve derinden sarsmıştır. Bazı basın yayın organlarında ve sosyal medyada şoför polis memurunun alkollü olduğu iddiaları gerçeği yansıtmamakta olup, şoför polis memurunun nefes kontrolü ve kan tahlilinde alkol bulunmadığı tespit edilmiştir. Konu adli ve idari olarak her yönüyle incelenmektedir” denildi.

Cumhuriyet, 04.05.2017

Konu ile ilgili sayfalar...
21.06.2017 - Gülen yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında yargılanan gazeteci yazar Mehmet Altan: Darbeden haberdar değildim ...
12.06.2017 - AİHM'den KHK kararı: OHAL Komisyonu'na başvurun...
12.06.2017 - Ege Denizi'nde büyük deprem ...
07.06.2017 - Dünyanın en büyük gazeteci hapishanesi: Silivri Cezaevi ...
01.06.2017 - Küresel Barış Endeksi'nde Türkiye bir sıra geriledi ...
Bütün başlıklar için tıklayınız