Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Demirtaş’tan ‘operasyon’ yorumu: Üçüncü büyük partinin binasına gangster gibi giremezsiniz

Demirtaş’tan ‘operasyon’ yorumu: Üçüncü partinin binasına gangster gibi giremezsin
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, sabah saatlerinde partisinin İstanbul il binasına yapılan baskınla ilgili konuştu: “Parlamentonun üçüncü büyük partisinin en büyük teşkilatlarından birine gangster gibi giremezsiniz.”

İstanbul’da birçok ilçede yapılan ‘PKK operasyonu’nda HDP İstanbul il örgütünün Beyoğlu’ndaki binası da basılmıştı. AA, binada ‘çok sayıda örgütsel doküman, telsiz ve jammer cihazının ele geçirildiğini’ öne sürmüştü.

ETHA’nın haberine göre Demirtaş, Emek ve Demokrasi İçin Güç Birliği’nin bir otelde düzenlediği kuruluş deklarasyonu açıklaması öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

HDP lideri, baskınla ilgili şunları söyledi: “Dün gece saatlerinde İstanbul binamız polis tarafından basılıyor. Talan ediliyor. Parlamentonun üçüncü büyük partisinin en büyük teşkilatlarından birine gangster gibi giremezsiniz. Kapıyı kırarak, eşyaları parçalayarak böyle davranamazsınız. İstanbul Valisi’nden, Emniyet Müdürü’nden derhal açıklama bekliyoruz.”

Mardin ve Diyarbakır‘da dün PKK’nın eş zamanlı saldırılarında sekiz kişi hayatını kaybetmişti.

Saldırılar sonrası HDP’den yapışlan açıklamada şöyle denilmişti: “Bu tür saldırıları ilkesel olarak yanlış bulduğumuzu bir kez daha vurguluyoruz ve bu saldırıları kınıyoruz.”

diken.com.tr, 11.08.2016

 


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.