Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Kemal Kılıçdaroğlu da Yenikapı'da düzenlenecek mitinge katılacak

Kılıçdaroğlu Yenikapı mitingine katılacak
CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun Pazar günü İstanbul Yenikapı'da yapılacak mitinge katılacağını açıkladı.

CHP Parti Sözcüsü Selin Saye Böke, 15 Temmuz darbe girişimine karşı İstanbul Yenikapı'da 7 Ağustos'ta yapılacak "Demokrasi ve Şehitler Mitingi"ne, parti genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katılacağını açıkladı.

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında, parti genel merkezinde olağanüstü toplandı.

Böke, toplantının ardından yaptığı açıklamada, 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde CHP'li milletvekilleri hangi gerekçeyle TBMM'de bulunduysa, aynı gerekçelerle 7 Ağustos'ta yapılacak "Demokrasi ve Şehitler Mitingi"ne katılacaklarını belirtti.

Milletvekilleri, il başkanı ve grup başkanvekilleriyle mitinge katılacaklarını ifade eden Böke, şunları kaydetti:

"Kamuoyunun yaptığı çağrılar dikkate alınarak bugün MYK'mız detaylı bir değerlendirme yaptı. Bu değerlendirmeler sonucunda, Sayın Genel Başkanımızın mitinge katılmasına karar verilmiştir.

Demokrasiye olan bağlılığımız, hukukun üstünlüğüne olan ihtiyaç ve inancımız, şehitlerimize duyduğumuz sonsuz saygı sebebiyle verdiğimiz kararlarda, kararlılığımız devam etmektedir. Sayın Genel Başkanımız ayrıca birazdan Sayın Başbakanı arayarak, kararla ilgili görüşlerini kendisiyle detaylı biçimde paylaşacaktır."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu ve MHP lideri Bahçeli'ye mitinge davet mektubu göndermişti.

Ardından Başbakan Binali Yıldırım, Kılıçdaroğlu'nu davet için telefon etmişti, Cumhurbaşkanı Erdoğan da kürsüden bir kez daha davetini tekrarlamıştı.

MHP lideri Devlet Bahçeli mitinge katılacağını daha önce açıklamıştı.

aljazeera.com.tr, 05.08.2016


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.