Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Davutoğlu'ndan dokunulmazlık önerisi: Hodri meydan

 Davutoğlu'ndan dokunulmazlık önerisi: Hodri meydan
Başbakan Ahmet Davutoğlu, 'Bütün milletvekillerinin dokunulmazlığını kaldıralım' diyen CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun talebine yanıt verdi, "Hodri meydan, parti ayrımı gözetmeden tüm dokunulmazlık dosyalarını Meclis’e getirelim" dedi. Al Jazeera'nin edindiği bilgiye göre Başbakan, bu önerisi öncesinde, konuyu, dün Cumhurbaşkanı Erdoğan'la da görüştü.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu'nu ziyaretinde düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Davutoğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Bütün milletvekillerinin dokunulmazlığını kaldıralım" önerisine, "Hodri meydan, hiçbir parti ayrımı gözetmeden, Meclis’te bekleyen bütün dosyaları devreye sokalım" dedi. Davutoğlu şöyle konuştu:
"Gelin dokunulmazlıkları hep birlikte kaldıralım. Hiçbir parti ayrımı gözetmeden, Meclis’te bekleyen bütün dosyaları devreye sokalım. Madem meydan okudunuz gelin, ben de hodri meydan diyorum. AK Parti’nin çekinecek bir şeyi yoktur. Parti ayrımı gözetmeden tüm dokunulmazlık dosyalarını Meclis’e getirelim. Şu an Meclis’te bekleyen 506 dosya var. Anayasaya bir geçici madde ekleyerek, şu anda Meclis'e intikal eden bütün fezlekelerle alakalı dokunulmazlıkları tek hamlede kaldıralım. Bu teklifimiz kabul edilirse önümüzdeki hafta gerekli adımları atabiliriz. Bu çağrıma bütün partilerden cevap bekliyorum."


Dün Erdoğan'la görüştü
Al Jazeera'nin edindiği bilgiye göre Başbakan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan dün bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede Başbakanın AK Parti'nin hukukçularıyla dokunulmazlıklar konusunda yaptığı değerlendirmeler aktarıldı. Davutoğlu'nun bugün açıkladığı dokunulmazlık formülüyle ilgili görüşüldü.

aljazeera.com.tr, 17.03.2016


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.