Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Erdoğan: Umarım Davutoğlu, Brüksel'den 3 milyar Euro'yu alarak döner

Erdoğan: Umarım Davutoğlu, Brüksel'den 3 milyar Euro'yu alarak döner
"100 bine yakın mülteciyi botlarımızla kurtardık, diğerleri onların botlarını şişleyerek ölümlerine neden oldu"

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Hak-İş'in düzenlediği Dünya Kadınlar Günü etkinliğinde konuştu. Brüksel'de gerçekleşen Avrupa Birliği-Türkiye zirvesine değinen Erdoğan, "Umarım Davutoğlu, Brüksel'den 3 milyar Euro'yu alarak döner" dedi.

Erdoğan, Türkiye'nin Suriyeli göçmenler için 10 milyar dolar harcadığını ifade etti. "3 milyar Euro destek vereceğiz dediler, hala verecekler" diye konuşan Erdoğan, "Biz şu ana kadar sadece denizlerden 100 bine yakın mülteciyi botlarımızla kurtardık, diğerleri onların botlarını şişleyerek ölümlerine neden oldu. Biz insana böyle bakıyoruz, onlar öyle bakıyor" ifadelerini kullandı. 

Financial Times gazetesinde yer alan bir haberde ise AB ve Türkiye arasında gerçekleşen göçmen krizi zirvesinde Ankara'nın masaya yeni taleplerle geldiğini belirtti.

İngiltere'de yayınlanan gazete, anlaşmanın sağlanabilmesi için Ankara'nın daha önce üzerinde anlaşılan 3 milyar euronun üzerinde fon, Türk vatandaşlarına serbest dolaşım hakkında daha hızlı adımlar ve AB üyelik sürecinin daha hızlı işlemesi konularını gündeme getirdiğini aktarıyor.

t24.com.tr, 07.03.2016


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.