Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Davutoğlu'ndan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı'na düzeltme: Devletin başı Erdoğan'dır, hükümetin başı benim!

Davutoğlu'ndan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı'na düzeltme: Devletin başı Erdoğan'dır, hükümetin başı benim!
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş'a yanıt vermişti

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Akış’ın "Cumhurbaşkanı'mızın, AYM kararını eleştirmesi, 'kişisel konumlanma' değil; 'devletin ve hükümetin başı' sıfatıyla bir açıklamadır” açıklamalarına, Başbakan Ahmet Davutoğlu’ndan yanıt geldi. 

Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı’nın açıklamasını yeni duyduğunu belirtirken, “Cumhurbaşkanı herhangi bir vatandaş gibi eleştiri yapma hakkı vardır.” Ben de aynısını söyledim. Cumhurbaşkanı başdanışmanın açıklaması bana gelmiş değil. Ayrıca o anlamda bürokratik birinin açıklamasına cevap verme tutumu içine girmedim, girmem. Türkiye’de devletin başı Cumhurbaşkanı’nın da hükümetin başı Başbakan’ın yetkilerini de herkes bilir. Hele hele herhangi bir açıklamayı da bilmiyorum, yorumda da bulunmak istemem ama bir başbakanın bir bürokratın açıklaması üzerine yorum yapmasını doğru bulmam.’’ ifadelerini kullandı.

Akış, açıklamalarını Başbakan Yardımcısı ve Hükümet SözcüsüNuman Kurtulmuş'un “Sayın Cumhurbaşkanımız AYM kararıyla ilgili kendi kişisel düşüncelerini açıklamıştır. Sayın Cumhurbaşkanımız, Anayasa Mahkemesi’nin kararıyla ilgili kendi kişisel konumunu ortaya koymuştur” sözleri üzerine Twitter'dan yapmıştı.

t24.com.tr, 02.03.2016


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.