Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan Başbakan Davutoğlu'na yanıt: CHP Türkiye'yi savaşa sokacak her karara karşı

‘CHP savaşa karşı’
Kılıçdaroğlu, Başbakan Davutoğlu'nun "CHP safını belirlesin: Ya Türkiye safında olacaklar, ya da PKK ve PYD terör örgütünün yanında olacaklar” sözlerine yanıt verdi: CHP, Türkiye'yi savaşa sokacak her kararın karşısındadır. Terörü pazarlık konusu yapmayan CHP’nin safı çok net bellidir.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Cumartesi günü Erzincan'da AK Parti il danışma meclisi toplantısında kullandığı “CHP safını belirlesin: Ya Türkiye safında olacaklar, ya da PKK ve PYD terör örgütünün yanında olacaklar” ifadelerine yanıt verdi:

“CHP, 1 Mart 2003 tezkeresinde olduğu gibi, Türkiye'yi savaşa sokacak her kararın karşısındadır. Terör örgütü liderlerini ülkemize davet edenlere karşı, terörü toptan reddeden, pazarlık konusu yapmayan CHP’nin safı çok net bellidir. Safını belirlemesi gereken kişi, dış politikada Türkiye'nin değil de Erdoğan'ın çıkarlarını düşünen Davutoğlu'nun ta kendisidir.

Kişisel hesap ve çıkarlarına göre siyaset yürütenlerin, CHP'nin savaş ve terör karşıtı duruşunu anlayamamalarını doğal karşılıyorum. Çıkar siyaseti yürüterek cihatçı çeteleri destekleyenler için Suriyeli mültecilerin durumu bir trajedi değil, sadece bir pazarlık konusu olabilir."

aljazeera.com.tr, 14.02.2016


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.