Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Saray'da ilk buluşma; Abdullah Gül, Arınç krizi sonrası Erdoğan ile 3 saat konuştu

Saray'da ilk buluşma; Abdullah Gül, Arınç krizi sonrası Erdoğan ile 3 saat konuştu
AKP'nin önde gelen isimlerinin yeni bir siyasi oluşum başlatacakları iddia ediliyordu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki konutunun ilk misafiri 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül oldu. AKP'yi kuran çekirdek kadrodan Bülent Arınç'ın Erdoğan'ı da hedef alan eleştirilerinin AKP'de yarattığı krizin ertesine rastlayan sürpriz buluşma yaklaşık 3 saat sürdü. 

Görüşmenin dün akşam yemeğinde gerçekleştiği öğrenildi. Ankara kulislerinde bir süredir hükümete ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik eleştiriler getiren AKP'nin önde gelen isimlerinden Bülent Arınç, Hüseyin Çelik, Suat Kılıç, Nihat Ergün, Sadullah Ergin gibi isimlerinin yeni bir siyasi oluşum başlatacakları iddiası konuşuluyordu.  Bu oluşumun başında Erdoğan ve Arınç'la birlikte 14 Ağustos 2001'de AKP'yi kuran çekirdek ekipteki diğer isim olan Abdullah Gül’ün bulunduğu ileri sürülmüştü. 

Erdoğan ve Gül, son olarak 20 Haziran 2015'te, 9. CumhurbaşkanıSüleyman Demirel'in cenaze töreninin ardından TBMM'de Cemil Çiçek'in odasında görüşmüştü. Yaklaşık 50 dakika süren görüşmeden ilk ayrılan Erdoğan olmuştu. Gül, Erdoğan'ın görüşmeden ayrılmasının ardından AKP'li vekillerle görüşmelerine devam etmişti.

Dün akşam gerçekleşen sürpriz buluşmaya ilişkin henüz resmi bir açıklama gelmezken, görüşmenin Cumhurbaşkan Erdoğan tarafından talep edildiği kulislerde konuşuluyor.

t24.com.tr, 10.02.2016


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.