Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Erdoğan çark etti... Sabah başka, akşam başka

Erdoğan çark etti... Sabah başka, akşam başka
Muhtarlarla buluşmasında, düşürülen Rusya uçağı için "Şimdi olsa yine aynı karşılığı veririz" diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, France 24'e verdiği demeçte, "Bu bir Rus uçağı olduğu belli olmuş olsaydı belki uyarıların türü farklı olabilirdi" dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Suriye sınırında Rus uçağının Türk jetleri tarafından düşürülmesinden sonra Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i telefonla aradığını ancak Rus liderin telefonunu açmadığını söyledi.

France 24’e konuşan Erdoğan, "Rus uçağının düşürülmesi olayından sonra Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i telefonla aradım, cevap vermedi. Ne düşündüğünü bilmek isterdim"  dedi.

ÇARK ETTİ

Bugün muhtarlarla buluşmasında, "Aynı ihlal bugün yapılsa Türkiye yine aynı karşılığı vermek durumundadır" diye konuşan Erdoğan, France 24 kanalına verdiği demeçte ise, "Bu bir Rus uçağı olduğu belli olmuş olsaydı belki uyarıların türü farklı olabilirdi. Bu uyarılar çok daha farklı bir zeminde ulaştırılarak farklı yerler devreye sokulmak suretiyle bu hava sahası ihlalinin önü kesilebilirdi. Ama bu konuda hassasiyetin devam etmesinde fayda var. Yani bu tür ihlallerin olmaması gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet, 26.11.2015


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.