Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Demirtaş: Bu fotoğrafa iyi bakın; kimse unutmasın çünkü biz unutmayacağız!

 Demirtaş: Bu fotoğrafa iyi bakın; kimse unutmasın çünkü biz unutmayacağız!
Şırnak'ta özel harekat timleri tarafından yaralı haldeyken infaz edilen Hacı Lokman Birlik'in daha sonra Akrep tipi zırhlı aracın arkasına bağlanarak sürüklendiği öne sürüldü.

DİHA'nın haberine göre, Şırnak'ın Dicle Mahallesi'nde dün katledilen 24 yaşındaki Hacı Lokman Birlik'in infaz edildikten sonra Akrep tipi zırhlı aracın arkasına bağlanarak sürüklendiği belirtildi. Birlik'in katledildiğini gören görgü tanıkları, Birlik'in özel harekat timleri tarafından önce yaralandığını sonra infaz edildiğini kaydetti. Özel harekat timlerinin infaz edilen Birlik'in başına basarak fotoğraf çektirdiklerinin iddia eden görgü tanıkları, Birlik'in daha sonra Akrep tipi zırhlı aracın arkasına bağlanarak Bayındırlık binasına kadar sürüklendiğini vurguladı.

Birlik'in cenazesinin getirildiği Şırnak Devlet Hastanesi'nde de sağlıkçı Menal Geçer, Birlik'in hastaneye taşınması için sedye getirdiği sırada özel hareket timlerinin saldırısına uğramış ve gözaltına alınmıştı.

DEMİRTAŞ: UNUTMAYACAĞIZ

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş Twitter üzerinden: 'Bu fotoğrafa iyi bakın. Önceki gün Şırnak'ta çekildi. Kimse unutmasın, biz unutmayacağız çünkü' ifadelerini kullandı.

birgun.net, 04.10.2015


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.