Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Erdoğan: "Cebinde sigara paketi varsa hemen orada kendisi ile nikahı kıyıyoruz"

 Erdoğan: "Cebinde sigara paketi varsa hemen orada kendisi ile nikahı kıyıyoruz"
Sağlık Bakanlığı "Sağlıklı Yaşam Kültürünü Teşvik Projesi"nin lansmanında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bu projeyi canı gönülden destekliyorum.

Yoğun programıma rağmen fırsat buldukça evimdeki spor aletlerinde egzersiz çalışmalarını sürdürüyorum. Cebinde sigara paketi varsa hemen orada kendisi ile nikahı kıyıyoruz sigarayı bırakma sözü alarak" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, Sağlık Bakanlığı "Sağlıklı Yaşam Kültürünü Teşvik Projesi"nin lansmanında konuştu. Sağlıklı yaşamda sporun önemine vurgu yapan Erdoğan, "İlkokul yıllarında başladığım futbolu ortaokul ve lise yıllarımda da sürdürdüm. Vakit buldukça futbol oynamaya gayret gösterdim. Bugün de yoğun programıma rağmen fırsat buldukça evimdeki spor aletlerinde egzersiz çalışmalarını sürdürüyorum. Bu projeyi canı gönülden destekliyorum" dedi.

"Cebinde sigara paketi varsa hemen orda kendisi ile nikahı kıyıyoruz"

Erdoğan, "İnsan sağlığına zararlı içki, sigara, uyuşturucu başta olmak üzere her kötü alışkanlığa karşı hassasiyetimi bilmeyen yoktur. Mücadelemi şu anda da devam ettiriyorum. Kimi görsem şöyle cebinde sigara paketi varsa hemen orada kendisi ile nikahı kıyıyoruz sigarayı bırakma sözü alarak" dedi.

"Ziyaret ettiğim illerde gözüm bisiklet yollarını arayacaktır"

Bisiklet kullanımının artması gerektiğine vurgu yapan Erdoğan, "Bisiklet yolları konusunda kayda değer bir çalışma yapılamadığı bir gerçek. Bu konuda bilhassa belediyelerimizin çok büyük eksikliği olduğunu düşünüyorum. Artık bisikleti bir hobi aracı olarak görmekten vazgeçip bir ulaşım aracı olarak görmek mecburiyetindeyiz. Belediye başkanlarımıza sesleniyorum. Bu konunun da bizzat takipçisi olacağız. Ziyaret ettiğim illerde gözüm bisiklet yollarını arayacaktır. Şayet görmezsem oranın belediye başkanı ilke bu meseleyi enine boyuna konuşma kanaatine varacağım" diye konuştu.

cnnturk.com, 01.10.2015


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.