Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Demirtaş da çocuklarını okula göndermedi

 Demirtaş da çocuklarını okula göndermedi
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Demokratik Toplum Kongresi (DTK) ve Eğitim- Sen’in boykot çağrısının ardından bugün çocuklarını okula göndermedi.

Avrupa’da bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, boykot çağrıları üzerine bugün çocukları Diyarbakır’da ilkokul öğrencisi Dilda ile ortaokul öğrencisi Delal’i okula göndermediği belirtildi.

Demirtaş, geçen yıllarda da yapılan boykot çağrısı üzerine çocuklarını okula göndermemişti.

CİZRE’DE OKULLAR BOŞ KALDI

Şırnak’ın Cizre İlçesi’nde yeni eğitim öğretim yılının ilk gününde okulların boş kaldığı görüldü. 4- 12 Eylül tarihleri arasında sokağa çıkma yasağı ilan edilen ve yaşanan olayların ardından bugün Cudi, Sur, Nur, Yafes mahalleleri başta olmak üzere okullara öğrencilerin gitmediği görüldü. Bu arada ilçenin köylerinde ise eğitim yılının sorunsuz başladığı belirtildi.

Şırnak’ın İdil İlçesi’nde Turgut Özal Mahallesi’nde bulunan Bener Cordan İlk ve Ortaokulu ile İdil Anadolu Lisesi’ne giden yollara daha önce açılan hendekler ve barikatlar nedeniyle araçlarla ulaşım sağlanamadı. Hendek ve barikatlara patlayıcı yerleştirilmiş olabileceği ihtimaline karşılık öğretmenlerin büyük bölümü de bu okullara gitmezken güvenlik güçleri ise okulların önünde önlem aldı.

SİLVAN’DA HENDEKLER YÜZÜNDEN OKULA GİDEMEDİLER

Diyarbakır’ın Silvan İlçesi’nde sık sık olayların yaşandığı ve PKK’lıların barikat ve hendeklerle sokakları kapattığı Tekel, Mescit, Konak, Feridun Mahallesi’nde de öğrenci ve öğretmenler okula gidemedi. Daha önce sokağa çıkma yasağı da ilan edilen 4 mahalledeki okullarda eğitim alan yaklaşık 6 bin öğrencinin, barikat ve hendekler nedeniyle okula gidemediği belirtildi.

İlçenin diğer mahallelerinde ise eğitimde bir sorunun yaşanmadığı ifade edildi.

Milliyet, 28.09.2015


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.