Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Binali Yıldırım'dan Davutoğlu cevabı: Tabelayı ben astım, hesabı ben ödeyeceğim

 Binali Yıldırım'dan Davutoğlu cevabı: Tabelayı ben astım, hesabı ben ödeyeceğim
AK Parti İzmir 1. bölge 1. sıra milletvekili Binali Yıldırım, Davutoğlu'na karşı rakip çıkmak için delegelerden imza toplandığı yönündeki iddiaların sorulması üzerine, "Bu partinin tabelasını asan ekibin içinde ben varım. Partiyi kuran, tabelayı asan, bu partide herkes çekildiği zaman son hesabı ödeyeceklerden biri benim." dedi.

AK Parti İzmir 1. bölge 1. sıra milletvekili Binali Yıldırım, İzmir'de yazılı ve görsel basının temsilcileriyle bir araya geldi. Yıldırım, partisinin Büyük Kongresi'nde Başbakan Ahmet Davutoğlu'na karşı rakip çıkmak için delegelerden imza toplandığı yönündeki iddia hatırlatılıp "Davutoğlu ile aranız nasıl" diye soruldu.

"TABELAYI BEN ASTIM"

Yıldırım, "Bu partinin tabelasını asan ekibin içinde ben varım. Partiyi kuran, tabelayı asan, bu partide herkes çekildiği zaman son hesabı ödeyeceklerden biri benim. Bu tartışmalar bir anlam ifade etmez. Kimseyle meselemiz yok. Tek meselemiz 1 Kasım'da yeniden iktidar olmak gerisi hep tarih oldu: kongremizi de başarıyla yaptık."

"İZMİRLİLER'LE İNATLAŞMAK GİBİ BİR AHMAKLIĞIN İÇİNDE OLMAM"

Binali Yıldırım, İzmir'e yaptığı yatırımlarda bazı sivil toplum kuruluşlarının direnciyle karşılaştığını hatırlatarak, bunun için İzmirlilerin eleştiren sivil toplum kuruluşlarına dönüp 'İzmir'in hızını kesmeyin' demesi gerektiğini öne sürdü.

Yıldırım, şöyle konuştu: "Konak Tüneli'nde gereksiz yere hırpalandık. Bir ara 'projeye niye başladık' diye kafam karışmadı değil. İzmir'in trafiğini nasıl azaltırız diye düşündüm hep. Tenkitler olsun ama konuşmalar, iş başlayıp bitene kadar devam etmesin. Tüneli açtık 'bu tünel güvensiz geçmeyin' dediler. Bunlar sayı olarak çok değil ama etkili sivil toplum kuruluşlarının İzmir'in ekonomisini, kültürel ve sosyal hayatını temsil eden diğer STK'ların daha yüksek sesle konuşmalarını istiyorum. Bana herkes söylüyor 'bunlara itibar etme' diyor ama o yetmez. Onlara dönüp 'İzmir'in hızını kesmeyin' denmesi lazım. Proje yanlışsa 'eyvallah' deriz. Biz her şeyi de bilmiyoruz ki. İzmirlilerle inatlaşmak gibi bir ahmaklığın içinde olmam. Benim beklentim biraz daha İzmirli meselesine, geleceğine sahip çıksın. Bu bizim şevkimizi heyecanımızı artırır."

Zaman, 28.09.2015


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.