Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > "İsraf" düzeltme pozu

"İsraf" düzeltme pozu

Kaçak Saray’daki iftar yemeği sonrası israf tartışmaları yeniden gündeme gelirken Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni bir hamle geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, önceki gün Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ve din adamlarına Kaçak Saray’da iftar yemeği verdiği masa tartışma konusu oldu. Masa sosyal medyada çok konuşuldu. Mimarlar Odası, 29 kişinin oturduğu masanın fiyatının 6. 5 milyon lira olduğunu öne sürdü.

Saray'dan 6.5 milyonluk masa açıklaması 

Tartışmalar sürerken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün akşamki iftarı için daha 'mütevazi' bir fotoğraf verdi. Yer sofrasına oturan Erdoğan ile işe Emine Erdoğan iftarını Ankara'nın Doğantepe Mahallesi'nde Çelik ailesinin evinde yaptı.  53 yaşındaki Yıldırım Çelik'in Ulus Sebze Halinde günlük 60 lira yevmiye ile işçi olarak çalıştığı öğrenildi.

Obama’nın masası 8’er kişilik

ABD Başkanı Barack Obama ramazan dolasıyla Beyaz Saray’da iftar yemeği verdi. 150 civarında katılımcı olmasına rağmen, Kaçak Saray’dakinden daha mütevazı bir davet izlenimi veren Obama’nın geleneksel iftar yemeğine, ABD’deki Müslüman toplumun temsilcileri ve aralarında Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç’ın da olduğu çoğunluğu Müslüman ülkelerin diplomatik temsilcileri katıldı.

[Haber görseli]

[Haber görseli]

Cumhuriyet, 24.06.2015


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.