Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Cumhurbaşkanlığı'ndan 'sofra' açıklaması

Cumhurbaşkanlığı'ndan 'sofra' açıklaması
Cumhurbaşkanlığı tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ve beraberindeki heyete dün verdikleri iftar yemeğinin maliyeti konusunda, Mimarlar Odası Ankara Şubesi'nin iddiaları ile ilgili açıklama yapıldı. 

TMMOB Mimarlar Odası’nın, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın din adamlarına iftar verdiği yuvarlak masanın maliyetinin 240 bin lira olduğunu açıklamasının ardından Cumhurbaşkanlığı’ndan konuya ilişkin açıklama geldi. Cumhurbaşkanlığı’nın internet sitesinden yapılan açıklamada, masanın fiyatıyla ilgili rakamların gerçek dışı olduğu belirtilerek şunlar kaydedildi:

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Diyanet İşleri Başkanımız Mehmet Görmez ve beraberindeki heyete dün verdikleri iftar yemeğinin maliyeti konusunda, Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na yönelik tezviratlarıyla dikkati çekme uğraşındaki bir meslek kuruluşunun ileri sürdüğü rakamlar tümüyle gerçek dışıdır. Cumhurbaşkanlığı’nın kendi imkanlarını, kendi personelini ve kendi mutfağını kullanarak konuklara verdiği bir iftarın yalan ve tezvirat eşliğinde kara propaganda malzemesi olarak kullanılması, kamuoyunu yanıltma amacıyla yapılan bir algı operasyonundan başka bir şey değildir. Bazı yayın organlarının söz konusu iftiralara haber kisvesi altında da olsa yer vermesi ise hiç bir etik kuralla bağdaşmamaktadır.”


Hürriyet, 23.06.2015

 


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.