Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Kılıçdaroğlu, Bülent Ecevit Havuzu ve Spor Tesisi'ni açtı

 Kılıçdaroğlu, Bülent Ecevit Havuzu ve Spor Tesisi'ni açtı
Ankara'daki açılışta konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, ''CHP iktidarında 19 Mayıslar, 23 Nisanlar, 29 Ekimler eski görkemli şekilde kutlanacaktır'' dedi. Kılıçdaroğlu, ''İnönü'yü de Ecevit'i de Bayar'ı da Menderes'i de hiç unutmayacağız'' ifadesini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yenimahalle Belediyesi tarafından Yenimahalle'de yaptırılan Bülent Ecevit Havuzu ve Spor Tesisi'nin açılış törenine katıldı.

Bugün 19 Mayıs Atatürk'ü Gençlik ve Spor Bayramı olduğunu hatırlatan Kılıçdaroğlu, milli bayramların önemine değindi.

Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Bütün ulusların milli günleri vardır. Milli günlerde tarihimizi konuşuruz. Ulusal kahramanlarımızı konuşuruz. Onların çabalarını, mücadelelerini dile getiririz. Tarihimizi bileceğiz ki geleceğimizi iyi çizelim. Eğer tarihe sırtınızı dönerseniz geleceği iyi şekillendiremezsiniz. Sözüm söz; eskiden olduğu gibi CHP iktidarında 19 Mayıslar, 23 Nisanlar, 29 Ekimler eski görkemli şekilde kutlanacaktır. Hiç kimse bundan endişe etmesin."

Bu ülkeyi kuranların ağır bedeller ödediğini anlatan Kılıçdaroğlu, çocukları daha güzel bir ülkede yaşasın diye kiminin şehit, kiminin ise gazi olduğunu hatırlattı.

Birilerinin onların çabalarını görmediğini, görmek istemediğini, hatta gizlemek istediğini savunan Kemal Kılıçdaroğlu, "Ne yaparlarsa yapsınlar asla başarılı olamayacaklar. Biz şehitlerimizi de gazilerimizi de Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü de, İnönü'yü de Ecevit'i de Bayar'ı da Menderes'i de hiç unutmayacağız. Bu ülkeye kim hizmet ettiyse herkesi kucaklayacağız" diye konuştu.

Hiç kimseyi ayrıştırmayacaklarını, bölmeyeceklerini vurgulayan Kılıçdaroğlu, huzur içinde, barış içinde kardeşçe yaşayacaklarını bildirdi.

"TEK HEDEFİNİN BU ÜLKEYE BİRİNCİ SINIF DEMOKRASİYİ GETİRMEK"

Kılıçdaroğlu, tek hedefinin bu ülkeye birinci sınıf demokrasiyi getirmek olduğunu belirtti. Kılıçdaroğlu, Bülent Ecevit'in sadece CHP ve Türkiye Cumhuriyeti'nin tarihinde değil dünya siyasal tarihinde de önemli bir simge olduğunu vurguladı.

Ecevit'in çok önemli bir lider olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, "Onu rahmetle ve şükranla anıyoruz. İsminin bir spor kompleksine verilmesi çok önemlidir. Onu anmak, çocuklarımıza anlatmak için çok önemlidir" dedi.

Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Cumhuriyet saltanatın yıkılmasından sonra, padişahın gitmesinden sonra Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlarının birinin kulu değil, bağımsız yurttaş olmalarının kazanılmasında cumhuriyetin değerleri çok önemlidir. Cumhuriyet olduğu içindir ki biz tarihimizi biliyoruz. Cumhuriyet olduğu içindir ki evrensel değerlerle buluşuyoruz. Cumhuriyet olduğu içindir ki biz hakkımızı arayabiliyoruz. Cumhuriyet olduğu içindir ki biz birilerinin kulu kölesi değiliz. Biz özgür, bağımsız Türkiye'nin özgür yurttaşlarıyız. Cumhuriyeti kuranlardan elbette onları şükranla anacağız. Onlar cumhuriyeti kurdular ama Yenimahalle'yi de kurdular. Adına Yenimahalle dediler. Bir kenti tanıttılar bütün Türkiye'ye. Yeni olması onu hiç eskitmedi. Tam tersine belediye başkanımız bu konuda Yenimahalle'nin bütün çehresini değiştirdi."

7 Haziran'ın çok önemli olduğuna ve sandığa gidileceğine dikkati çeken Kılıçdaroğlu, "Çocuklarımız için önemli, ülkemiz için önemli, bayrağımız için önemli, tarihimiz için önemli, ulusal duygularımız için önemli, emeğimiz için, alın terimiz için önemli. Yeni bir tarihi yazacağız, yeni bir hamleyi, yeni bir sıçramayı inşallah 7 Haziran'da el birliğiyle gönül gönüle, omuz omuza gerçekleştireceğiz" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, kompleksin Yenimahalle'ye hayırlı olmasını diledi.

Fethi Yaşar da herkese eşit ve dürüst hizmet şiarıyla 6 yıl önce çıktıkları yolda, inandığı sosyal demokrat anlayışı halkla buluşturan, çok sayıda hizmete imza attıklarını söyledi. Konuşmaların ardından tesisin açılışı yapıldı.

ntv.com.tr, 19.05.2015


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.