Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Kılıçdaroğlu: Faiz borçları silinecek

Kılıçdaroğlu: Faiz borçları silinecek
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Erzincan mitinginde kredi kartı faiz borçlarının silineceği vaadini yineledi, yabancılara istihdam öngören kanun tasarısını eleştirdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Erzincan mitinginde seçim vaatlerini yineledi. Kredi kartı borçlarının faizlerinin silineceğini söyleyen Kılıçdaroğlu, yabancı işçilerin istihdam edilmesine dair kanun tasarısını da eleştirdi.

Kılıçdaroğlu, "Erzincan'dan söylüyorum, Ankara'daki beyler duysun. Kredi kartları faizlerinin, tüketici kredisi faizlerinin en az yüzde 80'ini sileceğim. Bırakın yükseltmeyi en az yüzde 80'ini sileceğim, vatandaşı rahatlatacağım" diye konuştu.

‘Şeker fabrikası kapanmayacak’

Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde, partisinin tüm Türkiye'yi kucaklayacağı mesajını veren CHP lideri, hiçbir vatandaşı ötekileştirmeyeceklerini vurguladı.

Erzincan Şeker Fabrikası'ndan 35 bin hanenin geçimini sağladığını hatırlatan Kılıçdaroğlu, özelleştirilerek satılması gündemde olan fabrikanın CHP iktidarında çalışmaya devam edeceğini vaat etti.

Türkiye'de 6 milyon 200 bin işsiz olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, "Meclis tatile girmeden önce bir kanun tasarısı getirdiler, Yabancıların Çalıştırılması Hakkında Kanun. 6 milyon 200 bin işsizin var, dışarıdan işçi getireceksin, Türkiye'de çalıştıracaksın” diye konuştu.

“6 milyon 200 bin işsizin anne ve babasına sesleniyorum, ben önce kendi çocuklarımın, bu ülkenin çocuklarının iş bulmasını isterim” diyen CHP lideri, “Dışarıdan gelenlere iş, kusura bakmayın, bizim kitabımızda yoktur. Önce bu ülkenin çocukları iş bulacak. Dışarıdan getirip çalıştıracaksın, bizim çocuklar ne olacak” diye sordu.

Kılıçdaroğlu, partisinin iktidarında ekonomik istikrar ve büyüme vaat etti.

aljazeera.com.tr, 18.05.2015


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.