Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Bahçeli: Sisi ile Erdoğan arasında fark yok

 Bahçeli: Sisi ile Erdoğan arasında fark yok
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, geldiği Niğde'de ilk önce bir otele geçerek dinlendi. Daha sonra Cumhuriyet Meydanı'na geçen Bahçeli, burada toplanan yaklaşık 10 bin kişiye hitap etti.

Seçim beyannamesindeki vaatleri sıralayarak alanda toplananlara "Bizimle yürü Niğde" diyen Bahçeli, Mısır'ın devrik Cumhurbaşkanı Mursi'ye verilen idam kararını eleştirdi. Bahçeli, "Şimdi gündem Mursi ve beraber yargılandığı 100'den fazla kişiye verilen idam cezasıdır. Elbette Sisi yönetiminin bu kararı ilkellik ve insafsızlıktır. Mısır'da adalet yoktur. Mısır'da insan hak ve hürriyetleri raftadır. Peki Türkiye'de adalet var mıdır? Sisi'yi eleştiren ve sandığın cezalandırıldığını söyleyen Erdoğan adaleti hangi cüretle ağzına alır? Ha Sisi, ha Erdoğan, bunların arasında esasta hiçbir fark yoktur. Sisi hak arama yollarını tıkamıştır, Erdoğan da benzerini uygulamıştır. Sisi insan onur ve haysiyetini çiğnemiştir, Erdoğan da buna yakın tutum ve tavır takınmıştır" dedi.

 

MISIR'A SÖZ GEÇİRSİN, KENDİSİNİ TEBRİK EDELİM

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Türkiye'nin sözü dinlenen ülke olduğunu iddia ettiğini ve Türkiye'nin bölgede parlayan yıldız olduğunu sık sık dile getirdiğini ifade eden bahçeli, şöyle devam etti:

 

"Madem böyleyiz, o zaman Erdoğan, Mursi'ye verilen cezanın önüne geçsin de görelim. Mısır'a söz geçirsin de kendisini tebrik edelim. İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu'nda konuşmak kolay. Erdoğan'ın uzaktan uzağa gürültü çıkarması hiçbir şeyi değiştirmeye yetmeyecektir. Batının kumpası Mısır'da tutmuştur. Hüsnü Mübarek'e reva görülen malum son Mursi'ye de tatbik edilmiştir. Oyun aynı, senaryo aynı, hesap aynı, hedef aynı, yalnızca aktörler farklıdır. Erdoğan, darbeyle yıkılan sadece Mısır demokrasisi olmadığını onunla birlikte umudunu demokrasiye bağlayan dünyanın da yıkıldığını söylemektedir. Türk demokrasisini kör testere ile kesen Erdoğan ne söylemektedir? Anayasayı askıya alan, hukuka kasteden, tek adamlığa özenen Erdoğan, demokrasiden ne anlayacak, demokrasiye ne katacaktır? 'İleri demokrasi' demişlerdi. Son 1 yıl içerisinde defalarca sosyal medyayı kapatmaktan geri durmadılar. 'Özgürlük' demişlerdi herkesin özel hayatını zehirlemekten, eleştiren, muhalif duranları cezalandırmaktan kaçınmadılar. 'İnsan onuru' demişlerdi, ne onur kaldı ne onuru hatırlayan."

 

Konuşmasının ardından vatandaşlara karanfil atan Devlet Bahçeli, Ankara'ya gitmek için alandan ayrıldı.

Zaman, 17.05.2015

 


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.