Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Erdoğan: "Ben bu Kayseri'yi anlamıyorum... Biri iniyor biri iniyor"

 Erdoğan: "Ben bu Kayseri'yi anlamıyorum... Biri iniyor biri iniyor"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kayseri’de düzenlenen toplu açılış töreninde vatandaşlara sesleniyor.

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

Şurada bir sürpriz var. (Meydana asılmış dev bir pankartı göstererek) “Sakın kader deme kaderin üstünde bir kader vardır. Ne yapsalar boş, Kayseri’nin gönlünde bir yiğit başkan vardır” Bu sürprizi yapan Kayserili kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum.

"BEN BU KAYSERİ'Yİ ANLAMIYORUM... BİRİ ÇIKIYOR BİRİ İNİYOR"
Ben bu Kayseri’yi anlamıyorum, biri çıkıyor biri iniyor. Hiçbir zaman boşta bırakmıyor. Herhalde burada ekonomik anlayış var. Ben Kayserispor’a süper ligde başarılar diliyorum. Kayseri Erciyesspor’a yeniden PTT birinci ligde başarılar diliyorum.

“İSİM VERMEK İSTEMEM AMA…”
Birileri cek cak ile konuşuyor. Gelince diyor memura şunu vereceğim, bunu vereceğim diyor. Çünkü bunların sırtında boş yumurta küfesi var. Ama bizim sırtımızda dolusu var. Şimdi bunlar bunları söylerken şunu yaparak bunu yapacağım demiyor. Evet, başında olduğum iktidarın 27,5 milyar dolar rezerviyle aldık 122 milyar dolara çıkardık. Onu nasıl boşaltırız bunu düşünerek söylüyorlar. Çünkü geçmişte bunları gördük. Böyle boşalttılar. 40 küsur banka böyle boşaldı. Hatırlayın, isim vermek istemem ama şu anda cumhurbaşkanı olarak da milletin tarafında olan bir insan olarak bir şeyi söylemem lazım.

“HERHALDE BU ÜLKEDE HAKARET EDİLEN CUMHURBAŞKANLARINDAN NADİDE OLANLARINDAN BİR TANESİ DE BENİM”
Ben her partiye eşit mesafedeyim. Gönlümde bir aslan yatıyor o ayrı. Ancak bana diyorlar ki tarafsız olması lazım. Ben gelirken ne dedim? “Ben milletin tarafındayım” dedim. Şimdi milletimi aldatmak isteyenlere karşı kalkıp ben tavrımı koymam lazım. Niye? Bakıyorsunuz ki şimdi biz iktidarı kimlerden almıştık gelirken, üç partiden almıştık. Bir koalisyondu bu. Burada kimler olduğunu da biliyorsunuz, MHP, DSP, ANAP. Ben koalisyon zarar verir dediğim zaman beyefendiler rahatsız oluyor. Çok da hakaret ediyorlar. Herhalde bu ülkede hakaret edilen cumhurbaşkanlarından nadide olanlarından bir tanesi de benim. Varsın etsinler, kem söz sahiplerine aittir. Ben bunlara hakaret etmiyorum, sadece mahkemeye gönderiyorum.

“BEN FARKLI BİR UYGULAMA YAPMAYI DÜŞÜNÜYORUM DAHA SONRA”
Burada Mehmet Haseki kardeşim bol bol sucuk dağıtıyordu. Ben farklı bir uygulama yapmayı düşünüyorum daha sonra. Bir şeyi unutmayalım, bunlar 5 yıllığına görev aldı mı o zaman, aldı. MHP DSP ANAP. Millet bunlara görev verdi. Peki 3,5 yıl sonra niye bırakıp kaçtılar?

Hürriyet, 17.05.2015


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.