Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'dan Cumhurbaşkanına miting eleştirisi

Yüksekdağ'dan Cumhurbaşkanına miting eleştirisi
HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Uşak mitinginde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu'nu eleştirdi. Cumhurbaşkanın devlet imkanlarını kullanarak mitingler düzenlediğini savundu.

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ partisinin Uşak mitiniginde "Cumhurbaşkanı çıkmış hem açık hem de örtülü ödenekten AKP'nin seçim kampanyasını yapıyor" iddiasına bulundu. HDP Eş Başkanı, "Başbakanın yürüttüğü kampanya, vekillerin oluk oluk döktüğü paralar yetmiyor, Cumhurbaşkanlığı makamını seçim köprüsünün güzergahına dönüştürüyorlar. Bütün valilikler, bütün kamu kurumları ve bürokrasi ödeneği ve kadrosuyla bunlara çalışıyor. Sonra da çıkıp bize adaletten bahsediyorlar. Sizin bu adaletiniz yere batsın. Trilyonlarca liralık seçim bütçesi ile çalışmak, örtülü ödeneklerden, hırsızlık paralarından beslenerek seçim kampanyası yürütmek adalet mi?" diye sordu. 

"Hem Cumhurbaşkanı hem AKP Genel Başkanı" 

Yüksekdağ, başarısızlık halinde istifa çağrılarını da değerlendirdi. HDP lideri, "Çıkmış Cumhurbaşkanı, HDP ve diğer muhalefet partileri kaybederse istifa etsinler diyor. Neymiş efendim, Başbakan Ahmet Davutoğlu seçimde kazanamazsa istifa edecekmiş. Zaten etsin. Onun başbakanlığından ne gördük ki. Zaten o makamı dolduramıyor. Cumhurbaşkanı hem cumhurbaşkanlığı hem başbakanlık hem de AKP Genel Başkanlığı yapıyor" ifadelerini kullandı. 

 HDP'nin başarısının AK Parti'de telaş ve panik yarattığını söyledi.56 HDP seçim bürosuna saldırı olduğunu söyleyen Yüksekdağ, "Seçim büromuza saldırdılar, seçim çalışması yürüten genç kardeşlerimize linç saldırıları düzenlediler. Milletvekili adaylarımızın yürüttüğü demokratik seçim çalışmasını her gün her yerde her köşede yasaklamaya ve engellemeye çalıştılar" dedi.

aljazeera.com.tr, 14.05.2015


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.