Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Davutoğlu ‘Menderes asılırken MHP neredeydi’ dedi, Vural patladı:Bre cahil adam’

 Davutoğlu ‘Menderes asılırken MHP neredeydi’ dedi, Vural patladı:Bre cahil adam’
Siyaset bugün AKP ile MHP arasındaki ‘Menderes’ polemiğine sahne oldu. Başbakan Ahmet Davutoğlu AKP Kütahya mitinginde konuştu.

Davutoğlu ‘Yarın inşallah, Adnan Menderes’in hakka yürüdüğü adayı kongre merkezi yapıyoruz ta ki darbeler tamamen silinsin diye. Adnan Menderes asılırken CHP neredeydi, MHP neredeydi… Şimdi herkes 12 Eylül dolayısıyla darbelerle hesaplaşmaktan bahsediyordu. Peki 28 Şubat’ta neredeydiniz? CHP MHP hep 28 Şubat’ın yanında yer tuttu. HDP ise 12 Eylül’ün ürünü’ dedi.


VURAL’DAN ÇOK SERT YANIT
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, “Menderes asılırken MHP neredeydi” sözüne, MHP’den jet yanıt geldi. MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, “O zaman MHP diye bir parti yoktu bre cahil adam” dedi ve Hürriyet’e şu değerlendirmelerde bulundu:
“Tevellütü yetmiyor belli ki. Kendisinin başbakan olduğundan haberdar olmadığını, kendisini hala müsamerede zannettiğini biliyoruz da, acaba 12 Eylül’de bir insanlar idam edilirken kendisi neredeymiş? O zaman bir sağdan, bir soldan diye insanlar idam edilirken Davutoğlu ne yapıyordu, karyolanın altında mı saklanıyordu? 12 Eylül’de biz işkence gördüğümüzde ne yapıyordu, kebap mı yiyordu?


MOON TARİKATININ GEZİLERİNDEYDİ
Kendisi o zamanlar Moon tarikatının gezilerindeydi. Soruyorum kendisine, Moon tarikatıyla geziye katıldı mı katılmadı mı? O gemilerle gezip dolaşırken biz fikir mücadelesi veriyorduk. Bilgi olmadan fikir, fikir olmadan siyaset olmaz, bunun tipik örneği Davutoğlu’dur.”

Taraf, 13.05.2015


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.