Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Ahmet Davutoğlu: Kasetle yıpratmaya kalkan şantajcıların karşısında oluruz

 Ahmet Davutoğlu: Kasetle yıpratmaya kalkan şantajcıların karşısında oluruz
Ahmet Davutoğlu, Ak Parti'nin Burdur mitinginde gündemdeki 'kaset tartışması' üzerinden mesaj verdi: 2011'de olduğu gibi birileri kaset üzerinden birilerini yıpratmaya kalkarsa şantajcıların karşısında olmaya varız.

Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Burdur'da düzenlenen mitinginde vatandaşlara hitap etti. Latif Erdoğan'ın, televizyonda Meral Akşener'e yönelik kaset ithamlarıyla gündeme gelen 'kaset polemiğine' değinen Davutoğlu, "Şunu açık yüreklilikle söylüyorum; 2011'de olduğu gibi birileri eğer kaset üzerinden birilerini yıpratmaya kalkarsa ya da başka şantajlar ortaya çıkarsa şantajcıların karşısında olmaya varız" dedi.
 

'SENİN MALIN DEĞİL Kİ NEYE HEVESLENİYORSUN'

- Hazinemiz bereketlenmiş, Kemal Kılıçdaroğlu da heveslenmiş. Yahu bu senin malın değil ki neye hevesleniyorsun? Hevesli mirasyedi. SSK'yı ne yaptığını biliyoruz. (Kemal Kılıçdaroğlu) Şimdi diyor ki 'Bana 4 yıl verin, 4 yıl sonra bırakacağım.' Niye biliyor musunuz? 4 yıl bile dayanamaz, 4 saat bile bu memleket ona bırakılır mı. Niye istiyor? Çünkü SSK'nın parasını nasıl tükettiyse bizim biriktirdiğimiz hazineyi de tüketmek istiyor ondan. Mirasyedi.

- Bizimle Kılıçdaroğlu ve diğerleri arasındaki fark şu, onlar 'cağız, ceğiz' sırasıyla konuşurlar, bir zaman gelecekte yapacağız, biz ise 'yaptık, yapıyoruz' sırasıyla konuşuruz. Don haberi gelir gelmez gerekli talimatları verdim, buraya gelmeden önce de imzayla uygulamaya koyduk. 5 milyon Türk lirası dondan zarar gören Burdurlu çiftçilere geliyor, talep ettikleri kadar.

'BAHÇELİ'NİN DE KILIÇDAROĞLU'NUN DA ŞEREFİ BANA EMANET'

- Kimsenin şerefine laf ettirmem. Ben AK Parti Genel Başkanı olarak, Bahçeli, Kılıçdaroğlu ve Demirtaş ile siyasi rekabet yaparım ama Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı olarak onların da şerefi bana emanettir, bana. Onun için kimseye bu sözü sarf etmem ama kimsenin de bizim gözümüzün içine baka baka, tarihe ihanet edercesine bize hakaret etmesine izin vermeyiz. Kimse düşünmeden bize izzetten, şereften bahsetmesin. Biz herkese izzet dersi veririz, şeref dersi veririz.

'ŞANTAJCILARIN KARŞISINDA OLMAYA VARIZ'

- Şimdi birtakım kasetlerden, tekrar şantajlardan bahsediliyor. Şunu açık yüreklilikle söylüyorum; 2011'de olduğu gibi birileri eğer kaset üzerinden birilerini yıpratmaya kalkarsa ya da başka şantajlar ortaya çıkarsa, hangi partiden olursa olsun, hakkında kaset çıkarılan kim olursa onun yanında, şantajcıların karşısında olmaya varız. Ama aynı yürekliliği de muhataplarımızdan bekleriz.

Radikal, 12.05.2015

 


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.