Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Erdoğan'ın zehirlenme korkusu... Mutfak ve garson ekibini bakın nereye taşıdı

 Erdoğan'ın zehirlenme korkusu... Mutfak ve garson ekibini bakın nereye taşıdı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İzmir'de bu akşam saatlerinde yapacağı İzmir Büyükşehir Belediyesi ziyaretinde Ankara'dan garson ve mutfak ekibini getirdiği öğrenildi.

Erdoğan, bugün yapacağı mitingin ardından önce İzmir Valisi Mustafa Toprak'ı ardından da İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu ziyaret edecek. Kocaoğlu'na yapılacak ziyaret sırasında tüm kentte olduğu gibi ciddi güvenlik tedbirleri uygulanacak. Ziyaret sırasında yapılacak çay ve kahve yiyecek ikramı için Ankara Beştepeler'deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda görevli olan özel garson ve mutfak ekibi getirildi. Gelen bu ekip, dün İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne gelerek inceleme yapmaya başladı. Bu durum Erdoğan'ın zehirlenme korkusu olarak değerlendirildi.

Polis ablukası

Erdoğan'ın akşam saatlerinde gerçekleştireceği İzmir Valiliği ve İzmir Büyükşehir Belediyesi ziyareti öncesinde Konak Alanı polis ablukasına alındı. Sabah işlerine gitmek isteyen ve Kemeraltı’na gelen yurttaşlar, alınan olağanüstü güvenlik önlemleri nedeniyle zor durumda kaldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde görevli kurum personeli de, güvenlik önlemleri ve akreditasyon listesi uygulaması nedeniyle iş yerlerine giremedi. Belediye otoparklarının tamamı güvenlik önlemleri kapsamında boşaltıldı.

Cumhuriyet, 09.05.2015


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.