Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Davutoğlu'ndan Soylu'ya fırça: 1,5 milyonu toplamazsan gözüme gözükme

Davutoğlu'ndan Soylu'ya fırça: 1,5 milyonu toplamazsan gözüme gözükme
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın meydan mitinglerini arttırmasının ardından Başbakan Ahmet Davutoğlu ile arasındaki sürtüşmelere "meydanlardaki kalabalık" da eklendi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun AKP Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’yu "kendisi için de çalışması" isteğiyle sert şekilde fırçaladığı ortaya çıktı.

Yeniçağ Gazetesi'nden Ahmet Takan'ın haberine göre, AKP’li bir yönetici, "Öyle ki, Davutoğlu’nun mitingine yani kendi genel başkanının mitingine bile adam toplamıyor, Saray’a çalışıyor." dedi.

AKP’li yöneticinin verdiği bilgiye göre, bu durumdan rahatsız olan Davutoğlu, Süleyman Soylu’yu sert bir şekilde fırçaladı ve "İstanbul mitinginde en az 1.5 milyon insan istiyorum" uyarısı yaptı. AKP’nin İstanbul mitingi 17 Mayıs’a planlanıyor.

AKP’de yaşanan meydan kavgası ile ilgili bir başka önemli isim ise şu yorumu yaptı: "Davutoğlu, seçimden başarılı çıkarak atanmış başbakanlıktan seçilmiş başbakanlığa terfi etmek istiyor. Bu sürenin hazırlığını ise meydanlarda görüyor. Davutoğlu sönük geçen miting programını İstanbul’da aşarak meydanların başbakanı olmayı arzuluyor. Bunun için Soylu ve İstanbul İl Başkanı’na ’eğer o meydanda 1.5 milyon vatandaş toplamazsanız gözüme gözükmeyin’demiş. Soylu için Saray’ın programları daha öncelikli tabii ne yapsın." 

Zaman, 09.05.2015


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.