Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Bahçeli: Erdoğan, hırsız mısın, polis mi, ahlaklı mısın, ahlaksız mı, söyle sen kimsin?

 Bahçeli: Erdoğan, hırsız mısın, polis mi, ahlaklı mısın, ahlaksız mı, söyle sen kimsin?
Bahçeli: Her şey milletin gözü önündedir. Ayakkabı kutularında haram paralar bulunmaktadır
 

Bahçeli, partisinin Gündoğdu Meydanı'ndaki mitinginde yaptığı konuşmada, İzmir'in "millet" dediğini, İzmir'in bayrak gibi dalgalandığını, kutlu bir emanet gibi şahlandığını söyledi.

İzmir'in ilçelerinin sesi, nefesi mesajı olacaklarını dile getiren Bahçeli, "Karanlığı sonlandırmak için bizimle yürü İzmir. Hasan Tahsin'in hatıralarını inkar edenlere karşı bizimle yürü İzmir. Yüzbaşı Şerafettin'in astığı bayrağı indirmek için kuyruğa girenlere karşı bizimle yürü İzmir. Mustafa Kemal'e 'ayyaş' diyen ahlaksızlara, Türkiye Cumhuriyetini temellerinden sarsmak için hazırlık ve plan yapan arsızlara karşı bizimle yürü İzmir" diye konuştu.

Türkiye'yi lider ülke hedefine ulaştırmak için destek istediklerini, tek başına iktidar olmak için İzmir'den uzanacak eli beklediklerini belirten Bahçeli, "Dün kutlu ecdadımız işgalcileri nasıl def ettiyse inanıyorum ki bunun tekrarı 7 Haziran'da aynısıyla sandıkta tecelli edecektir" ifadelerini kullandı.

Türk milletine tahakküm kurmak isteyen çevrelerin devrede olduğunu, son yurdu parçalama amacı güden zalimlerin hazır beklediğini öne süren Bahçeli, sorgulananın millet, soruşturmaya tabii tutulanın ise kimlik olduğunu iddia etti.

"Türkiye'nin karşısında kimler varsa AKP'nin hizasındadır" görüşünü savunan Bahçeli, İzmir'e 'gavur' diyen alçaklar AKP'nin içinde yuvalanmıştır. Türklüğü dışlayan, horlayan ve hakir gören milliyetsizler AKP'ye demirlemiştir" dedi.

"Yıllar önce bir lokma, hırka diye yola çıkanlar"

Türkiye'nin bugüne kadar birçok cumhurbaşkanı ve başbakan gördüğünü belirten Bahçeli, "Ama Recep Tayyip Erdoğan gibisini görmemiştir. Davutoğlu gibi başbakana ise hiç şahit olmamıştır. Biri diktatörlük heveslisi, saray, şaşaa, israf, lale devri peşindedir. Hafız Esad ne ise saraydaki odur. Saddam neyse saraydaki aynısıdır. Eleştirdiği Mısırlı despot Sisi'nin rol arkadaşı olmayı benimsemiştir. Büyük Ortadoğu Projesi'nin küresel taşeronluğuna talip olmuştur. Yıllar önce bir lokma, hırka diye yola çıkanlar yoldan çıkmıştır" iddiasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştiren Bahçeli, şu görüşleri öne sürdü:

"Ermeni ile yıllardır masaya oturan o, sıkışınca Ermeni'ye kafa tutuyormuş gibi görünen de yine odur. PKK ile müzakere yapan o, sıkışınca PKK'ya terörist diyen de yine odur. İmralı canisine 'Sayın' diyerek kutsayan o, 'bunlar terörist' diyerek yiğitlik taslayan yine odur. İsrail'le ilişkileri hala sürdüren o, sıkışınca İsrail'e meydan okuyor gibi görünen de yine odur. Yıllardır el elele ihale şebekeleriyle devleti yağmalatan o, sonra da haktan, haramdan bahsederek Müslüman'ı, Allah ile aldatmaya çalışan yine odur. Avrupa'ya övgüler düzen o, işine gelmeyince Avrupa'yı eleştiren yine odur. Esad ailesiyle sarmaş dolaş olan o, kucak kucağa gezen o ama aramız açılınca Suriye'nin baş düşmanı olan yine odur. 12 yıl bir ve beraber olduklarıyla kardeşlik hukukunda buluşan o, rüşvet yerken yakalanınca can dostunu paralel safsatasıyla suçlayan da odur. Bu kişiyi siz tanıyorsunuz. Bu kişiyi siz iyi biliyorsunuz. İzmirli iş ve aş derdindeyken geçim ve hayat mücadelesi verirken bir trilyon 370 milyar liraya kaçak ve karanlık saray yaptıran Erdoğan sana diyorum, Gündoğdu'dan sana sesleniyorum. Milletimizle oynama, çık ve cevap ver. Kimsin onu söyle.

Saydıklarımdan hangisi sensin onu anlat. Hırsız mısın polis mi? Darbeci misin darbeye maruz kalan mı? Avukat mısın savcı mı? Arsız mısın arlı mı? Mağlup musun galip mi? Mağdur musun muzaffer mi? Ahlaksız mısın ahlaklı mı? Düşman mısın dost mu? Paralel misin parabol mu? Çalan mısın çaldıran mı? Kanan mısın kandıran mı?"

Bu soruların cevabının 2 yılda daha da netleştiğini, herkesin kimin ne olduğunu gördüğünü kaydeden Bahçeli, "Recep Tayyip Erdoğan'da dökülüş başladı. Ahmet Davutoğlu'nda dağılma baş gösterdi. AKP adım adım çözüldü, kademe kademe eridi. Korkuları bu yüzdendir, paniğin sebebi budur" ifadelerini kullandı.

Bahçeli, "Erdoğan'ın memuru Davutoğlu bir yandan meydanlardadır. Başbakan'ın sahibi Erdoğan da komşu meydanlardan nutuk atmaktadır. Ama garabete bakın ki davul Başbakan'ın boynundadır, tokmak cumhurbaşkanının elinden düşmemektedir. Siyasi ahlak mı bunlarda hiç aramayın, siyasi namus mu ikisinde de asla göremezsiniz. İlke, hak, hukuk, adalet, namus, fazilet hak getire. Kaybettikleri irtifaya tutunabilmek için yapamayacakları kalmamış bukalemun siyasetin iki erbabı bunlardır" görüşünü savundu.

Hürriyet, 09.05.2015

 


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.