Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Demirtaş: "Kudurana kadar yiyin"

 Demirtaş: "Kudurana kadar yiyin"
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu'nu eleştiren HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, "Yaptığın mitingde harcadığın parada bizim payımız. HDP'lilerin payı var. Helal etmiyoruz sana. Bu dünyada da öbür dünyada da helal etmiyoruz. Ne Cumhurbaşkanı'na ne de Başbakan'a. Devlet onların babalarından, dedelerinden miras kalmış gibi yiyorlar yiyin kudurana kadar yiyin" dedi.
 

HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş partisinin Elazığ mitinginde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ve Başbakan Davutoğlu'nu sert bir dille eleştiren Demirtaş, şunları söyledi; "Adaletsiz bir seçim yarışı içerisinde kampanyayı sürdürüyoruz. Cumhurbaşkanı bir yandan onun küçüğü bir yandan devletin bütün imkânlarını sonuna kadar kullanıyorlar. Devletin parası ile miting yapıyorlar.

Bunlar devletin bütün imkânlarını kendileri için kullanıyor. Devlet onların malıdır. Devlet onların babalarından, dedelerinden miras kalmış gibi yiyorlar. Yiyin kudurana kadar yiyin. 7 Haziran'da gelecek. O günü de göreceğiz inşallah kudurana kadar yiyin"

"Biz hakkımızı helal etmiyoruz"


Başbakan Davutoğlu'nun devletin imkanlarıyla mitinglere gittiğini ifade eden Demirtaş eleştirilerini şöyle sürdürdü;

Sayın Davutoğlu, dün Elazığ'da yaptığın mitingi kendi partinin parası ile mi devletin parası ile mi yaptın açıkla bunu yav. Her yere Başbakanlık uçağı ile gidiyorsun. Başbakanlık uçağı ile parti çalışması yapmak hem suç hem de haramdır. Kul hakkıdır. Kul hakkı yiyorsunuz.

Biz hakkımız helal etmiyoruz. Bizim hakkımız var bindiğin uçakta. Yaptığın mitingde harcadığın parada bizim payımız var. HDP'lilerin payı var. Helal etmiyoruz sana. Bu dünyada da öbür dünyada da helal etmiyoruz. Ne cumhurbaşkanına ne de başbakana. Bu ülkede hepimiz vergi veriyoruz kardeşim. 320 trilyon devlet sana bu seçim için zaten harca diye para vermiş yav. Onu da harcamıyorlar. Cumhurbaşkanı bir yandan başbakan öbür yandan ülkenin bütün kaynaklarını seçim için harcıyorlar. Valiler, kaymakamlar zaten AKP'nin memuru, il başkanı. Valilerin kendisi AKP'ye miting düzenliyor

Çözüm sürecinden vazgeçmeyeceklerini belirten Demirtaş, "Öncelikli hedefimiz, barış olacak. Dağlarımızda kurşun sesi değil. Kuş sesi olsun. Dağlarımızda ölüm korkusu değil. Bahar havası olsun istiyoruz. Ve bunu inşallah en kısa sürede sağlayacağız asla çözüm, barış sürecinden vazgeçmeyeceğiz" diye konuştu.

Miting alanında bir kişinin rahatsızlanması üzerine Demirtaş, "Sağlıkçı arkadaşlar şuarada galiba bir sorun var. Ambulans yok mu burada? Elazığ Valisi'ne de buradan seslenmiş olayım. Bak kardeşim burası benim memleketim. Elimi cebime koyar korumasız da sokaklarında gezerim. Kendi vatanımdır. Kendi memleketimdir. Fakat dün başbakan geldiğinde AKP Genel Başkanı geldiğinde sen Neredeyse onun yoluna yatıyordun" dedi.

cnnturk.com, 08.05.2015

 


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.