Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > İzmir Valiliği'nden kamu kurumlarına: Erdoğan'ın ziyareti coşkulu geçsin

 İzmir Valiliği'nden kamu kurumlarına: Erdoğan'ın ziyareti coşkulu geçsin
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bazı açılış törenleri için cumartesi günü (yarın) gerçekleştireceği İzmir ziyareti öncesi, kentteki devlet kurumlarına bir yazı gönderen İzmir Valiliği, açılış töreninin "coşkulu bir biçimde geçmesi" için yüksek katılım istedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan yarın İzmir'de olacak ve Atatürk Stadyumu'nda gerçekleşecek açılış törenine katılacak. Evrensel gazetesinden Metehan Ud’un haberine göre, bu ziyaret öncesi harekete geçen İzmir Valiliği, aralarında üniversitelerin, il milli eğitim , il sağlık ve il gençlik ve spor müdürlüğünün de bulunduğu 16 farklı kuruma faks yoluyla bir yazı göndererek Cumhurbaşkanı'nın ziyareti için hazırlık yapılmasını istedi.


VALİLİK: COŞKULU GEÇMESİNİ İSTİYOR
İzmir Valisi Mustafa Toprak imzasıyla gönderilen yazıda, “toplu açılış töreninin coşkulu bir şekilde yapılabilmesi için en yüksek seviyede katılımın sağlanması” ve “açılış yapılacak tesislerin Türk Bayrağı ve Atatürk Posterleri ile donatılması” istendi.
Erdoğan'ın mitinge dönüşen açılış törenleri, kamuoyunda tartışma yaratmış ve muhalefet partileri Yüksek Seçim Kurulu'na başvurarak “Cumhurbaşkanı'nın seçim yasaklarını ihlal ettiğini” ileri sürmüştü.

Radikal, 08.05.2015

 


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.