Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Davutoğlu: Bukalemun siyaseti

Bukalemun siyaseti
Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Bukalemun siyaseti gibi Batı’ya geldiğinde barış diliyle konuşan Doğu’da böylesine bir vandalizme, teröre sessiz kalan Demirtaş’a ve avanesine sesleniyorum: Eğer bir tuzağın parçasıysanız, eğer Türk demokrasisini yıpratmak noktasında bir projeyseniz sizler ve sizin arkanızdakiler bilsin ki AK Parti bütün bu tuzakları, bütün bu projeleri yerle bir edecektir” dedi.

Abdi İpekçi Spor Salonu’ndaki Ak Parti İstanbul Gençlik Kolları 4’üncü Olağan Kongresi’ne katılan Davutoğlu, özetle şunları söyledi:

GATA’DAN SELAM

 “Hain bir saldırıda yaralanan gazilerimizi GATA’da ziyaret ettim. Onların selamını size getirdim. Onlar diyor ki hiç merak etmesinler. Bizler geleceğe yürüme iradesini ortaya koyarken, dün Ağrı’da teröristler askerlerimize uzun namlulu silahlarla ateş açtılar. Savcımızın şehit edilmesiyle, askerlerimizin yaralanmasıyla asıl hedef geleceğiniz, gelecekteki torunlarınız. Bu saldırılarla Türk demokrasisi ve sandık hedefe konulmuştur. Sandığa sahip çıkacak mıyız? Sandığı koruyacak mıyız?

TSK MİLLİ ORDU

Demirtaş bu saldırının ardından teröristlere karşı çıkmak yerine Genelkurmay Başkanı’nı eleştiriyor. Diyor ki ‘Genelkurmay ve TSK AK Parti’nin değil bu ülkenin ordusudur’. TSK milli bir ordudur. Bu ordunun içinde Yozgatlı da vardır Diyarbakırlı da... Demirtaş bilsin ki TSK milli ordu olduğu için Türk demokrasisini de devletini de bu devletin geleceğini koruyacaktır. TSK demokratik bir ülkenin ordusudur. Siyasi irade ne diyorsa, TSK o emre itaat eder. Milli iradeye saygı gösterir. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Sadece milletin olacaktır.

DÜNYA ALKIŞLIYOR

Biz yaşamaya ve yaşatmaya geldik. Demirtaş teröristlere karşı çıkamazken, Kılıçdaroğlu da Kartal’da alkışlama çağrısı yaptı. Bu Kılıçdaroğlu her şeyi geç yapıyor. 13 yıldır dünya Türkiye’yi alkışlıyor. Kılıçdaroğlu’nun tahrikleri de Demirtaş’ın planları da milli iradeyi akamete uğratamayacaktır.”

Hürriyet, 13.04.2015

 


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.