Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Erdoğan’dan polislere kayıtsız şartsız güvence: Rahat olun, arkanızda ben varım

Erdoğan’dan polislere kayıtsız şartsız güvence: Rahat olun, arkanızda ben varım

Gezi Direnişi ile birlikte, yaralanmalar ve ölümler pahasına barışçıl göstericilere var gücüyle saldıran polisleri öven ve “destan yazdınız” diyerek kutlayan Erdoğan, bu kez de tüm polislere teşkilâtına sınırsız destek verdi.

Polis Haftası kapsamında Saray’a davet ettiği polislere konuşan Erdoğan, polislere karşı “oyunlar oynanmasından” yakınarak, “Buradan tüm polislerimize sesleniyorum. Sizin arkanızda millet var, hükümet var, Cumhurbaşkanı var, rahat olun” dedi.

Gezi Direnişi’nden, polis teşkilâtından tasfiye edilmeye çalışan Cemaate kadar emniyetin mağdur olduğunu anlatan Erdoğan, “Polisler kendi için bölünmeye taraf yapılmaya çalışıldı. Bu teşkilat bir bütündür. Bu teşkilat bölündüğü anda millet bölünür, devlet bölünür, vatan elden gider. Bu teşkilatın önemli bu denli önemlidir” diye konuştu. Erdoğan ayrıca dinleme iddialarına da değinerek, “Polis beni takip edip dinlerse ben onlara nasıl güveneyim” diye konuştu.

400 VEKİL OLMADI, 400 POLİS VERELİM

Seçimlerde AKP’nin 400 milletvekili çıkarması için defalarca çağrı yapan Erdoğan, belki milletvekili değil ama Sarayı’na 400 polis memuru çıkardı. Erdoğan’ın konuşması için Polis haftası kapsamında Ankara’da biraraya gelen emniyet teşkilatından 81 ilde görev yapan 400 polis Saray’daki etkinliğe katıldı.

Geçen hafta İstanbul Çağlayan Adliyesi’ndeki rehin alma eyleminin ardından savcı Mehmet Selim Kiraz ile iki DHKC üyesinin katledildiği özel harekâtçı operasyonuna da değininen Erdoğan, “Sapan, demir bilye kullananlar polise hakaret edenler nasıl oluyor da polis sevdalısı olabiliyor, anlamıyorum. Bunlar Savcımızın şehit edilmesi olayında gerçek yüzlerini gösterdiler” ifadelerini kullandı.

Polisi bir kez daha üç kişinin yaşamını yitirdiği operasyondan dolayı kutlayan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Birinci saatte de yapılabilirdi ama yapmadık. Görüşmelerle Mehmet Selim kardeşimizi kurtarabilir miyiz diye mücadele ettiler. Ben o operasyondaki kardeşlerimi tebrik ediyorum. Milletimiz ile polisimiz arasına nifak tohumu ekenlere fırsat vermeyeceğiz.”

İÇ GÜVENLİK YASASINA SAATLER KALDI

Erdoğan ayrıca konuşması sırasında, geçen hafta onaylayarak Başbakanlığa gönderdiği İç Güvenlik Yasasına nihai imzayı bugün atacağını da duyurmayı ihmal etmedi. Yasaya bir kez daha tam destek veren Erdoğan, “Tek dertleri var, polis güvencede olmasın. Bugüne kadar hep öyle hareket ettiler. Bu yasa polisi biraz daha güvence altına aldığı için, daha bu noktada ileriye ulaşabilmesi noktasında, onları bu rahatsız etmeye başladı” dedi.

 

Birgün, 10.04.2015


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.