Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Bakan Ala ‘O tapeleri’ kabul etti…

 Bakan Ala ‘O tapeleri’ kabul etti…
İçişleri Bakanı Efkan Ala, muhalefetin tepkilerine neden olan “Anayasayı tanımıyorum” ifadesini kullandığı konuşmasına ilişkin “Altına imzamı atıyorum” ifadelerini kullandı.


ALA’NIN AHMET ARPAT’IN SORDUĞU O SORUYA CEVABI
NTV yayınına katılan Ala, sunucu Ahmet Arpat’ın ’17 Aralık operasyonu çerçevesinde sonrasında size ait olduğu iddia edilen bazı ses kayıtları internete sızmıştı orada sizin sert ifadeleriniz vardı. Kapıyı kırın girin, savcıyı alın gibi. Şöyle baktığınız zaman o günlere ne düşünüyorsunuz ses kayıtlarına ilişkin’ sorusuna ise şu yanıtı verdi:
Millet iradesine kastediliyor ve darbe yapılıyorsa, darbe hangi enstrümanla yapılıyorsa onunla karşılık verilir.Bütün milleti dinleyip kimine bir şeyler ekleyip kiminden bir şeyler çıkarıp kendine göre yorumlayıp dizayn edip kayıtları şantaja çık, milleti kandıracak hale getirmek yoluyla bir altyapı oluşturup, memleketi kaosa sürükleyecek bir darbeyi başlatmışsa bir takım yerler onu engellemek millet için engellemek hangi enstrümanla engellenecekse onu devreye sokmak boynumuzun borcudur.


“GEREKENLER YAPILACAKTI”
Burada sorgulanacak olan ve şu anda sorgulanıyor o darbe hazırlıklarını yapanlar ve darbeyi gerçekleştirmeye çalışanlardır. Elbette orada gereken yapılacaktı ve yapıldı.’

Taraf, 06.03.2015

 


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.