Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Davutoğlu: "Paris'e gitmekle önemli bir mesaj verdik"

 Davutoğlu: "Paris'e gitmekle önemli bir mesaj verdik"
Fransa'nın başkenti Paris'teki birlik yürüyüşüne katılan Başbakan Ahmet Davutoğlu basın toplantısı düzenledi. Davutoğlu, terörün dini ırkı olmadığını, Paris'e gitmekle dünyaya önemli bir mesaj verdiklerini söyledi.

Başbakan Davutoğlu, "Geçmişte terörden çok acı çekmiş bir ülke olarak bundan sonra da dünyanın neresinde olursa olsun terör faaliyetine karşı sesimizi yükseltmeye devam edeceğiz. Yine dünyada nerede olursa olsun, devlet terörü anlamında, kendi halkına veya Filistin'de olduğu gibi Filistinlilere yönelik baskı ve zulüm uygulayanlara karşı da Suriye'de veya Filistin'de veya diğer ülkelerde, sesimizi yükseltmeye devam edeceğiz. İnsan canı, insanın değeri söz konusu olduğunda, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da etnik ve mezhebi kökene, dini arka plana bakmadan insan onuruna, insani değerleri aynı saygıyı beklediğimizi vurgulamak istiyoruz" dedi.

Davutoğlu, "Eğer Türkiye AB'ye, engel çıkarılmamış ve 2004'te Kıbrıs referandumu sonrasında AB'ye entegre olmuş olsaydı emin olunuz, bu kültürel gerilimler bu ölçüde olmazdı. Maalesef son dönemde, bu karşıtlıklar
üzerinden siyaset yapmak Avrupa'da prim yapar hale geldi. Problemin kaynağı burada" diye konuştu.

cnnturk.com, 11.01.2015

 


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.