Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop: 'Sürpriz değil, beklenen sonuç'

 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop: 'Sürpriz değil, beklenen sonuç'
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, İstanbul merkezli operasyonla ilgili olarak "Bu, bir sürpriz değil. Beklenen bir olay" dedi.
 

13 ilde başlatılan “paralel yapı” iddialarına ilişkin operasyonla ilgili hükümet kanadından açıklamalar geldi.

Konuyla ilgili gazetecilere konuşan ilk isimler Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu oldu.

Numan Kurtulmuş, operasyonun teferruatını ve hangi gerekçelerle yapıldığını şu an bilmediğini söyledi.

Herkesin duruma bakacağını ifade eden Kurtulmuş, "Yapılan işlemlerin sonucunu göreceğiz. Bir şey söylemeyi bu aşamada uygun görmüyorum" dedi.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da, Türkiye'nin bir hukuk devleti olduğunu belirterek, "Gerekli değerlendirmeleri süreç içerisinde zaten kamuoyu da yapar. Yanlış yapan yanlışının bedelini öder. Ama şu anda daha çok yeni haberler, bakalım" diye konuştu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, İstanbul merkezli operasyonla ilgili olarak "Bu, bir sürpriz değil. Beklenen bir olay sonuç itibarıyla" dedi.

ŞENTOP: SÜRPİZ DEĞİL
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop ise konuyla ilgili "Bu konuda bir soruşturma yürütüldüğünü hatta farklı farklı dinlemelerle ilgili ayrı, örgütle ilgili ayrı soruşturma yürütüldüğünü duyuyorduk" diye konuştu.

Şentop, şunları kaydetti:

"Soruşturmanın belli bir aşamasında kişilerin ifadelerini almak, belki yakalama, belki tutuklama gibi bunlar tabii savcının, hakimin bileceği işler. Olacağı ve olabileceği tahmin edilebiliyordu ama zamanlama konusunda bir şey tahmin edilebilmesi mümkün değildi. Bu, bir sürpriz değil. Beklenen bir olay sonuç itibarıyla."

ntvmsnbc.com, 14.12.2014

 


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.