Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Davutoğlu: Kılıçdaroğlu size 2 belge göstereceğim

 Davutoğlu: Kılıçdaroğlu size 2 belge göstereceğim

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun TBMM kürsüsünden dile getirdiği “SSK’da akrabalarını işe aldın” iddiasına ''İspat etsinler istifa ederim'' demişti. Davutoğlu, bugün Kılıçdaroğlu'na sözlerine şu yanıtı verdi: ''Size 2 belge göstereceğim.Sınavsız personel alımı yapıldığına dair teftiş raporunda Kılıçdaroğlu'unun kendi imzası var. Onlarca yakınına verilen ihale belgeleri elimizde...'' dedi. Bu açıklamaların ardından CHP Lideri Kılıçdaroğlu yazılı açıklama yaptı. Açıklamada "Yolsuzlukların rüşvetin üzerini darbecilik söylemiyle örtmeye çalışıyorlar. Ama artık mızrak çuvala sığmıyor" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Damat İbrahim Paşa Spor Salonu'nda Ak Parti Nevşehir İl Kongresi'nde konuştu.
 

İşte Davutoğlu’nun açıklamalarından satır başları:

BİZ AYAĞA KALKTIK MI HERKES BİZE SELAM DURUR
Geçen gün Meclis’te bir tartışma oldu
Sayın Kılıçdaroğlu’na buradan soruyorum
Kılıçdaroğlu’na Mısır’ı savunuyorsanız siz de darbecisiniz dedim
Sinir uçlarına dokunduğu için hep beraber ayağa kalktılar
Sandılar ki ayağa kalkınca bizler sözümüzden döneceğiz
Biz ayağa kalktık mı herkes bize selam durur
Madem ki darbeci değilsiniz, açıkça deyin ki 27 Mayıs’a karşıyız deyin, cuntacılara karşı olduğunuzu söyleyin. Söyleyemezler…
Benim babam da o sabah götürülenlerdendi
O sabah davul çalındığını anlatırdı bana
'27 Mayıs demokrasiye bir hançerdir' deyin sizi ben de alkışlayacağım
Sayın Kılıçdaroğlu darbecilerle hesaplaşacaksan önce kendi vekillerinle uğraş

BUNU DİYEN CHP'Lİ VEKİL DARBECİ DEĞİL MİDİR?
Kılıçdaroğlu o dönemler bizi ilgilendirmez diyebilir
27 Mayıs e-muhtırasında CHP’li yöneticiler yeni darbe olur mu diye çok beklediler
Hiç ümitlenmeyin Kılıçdaroğlu! Yanınıza kimi alırsanız alın, bu millet size bir daha iktidar yüzü göstermeyecektir
17-25 Aralık kumpasları olmuş, daha zor şartlar yaşanıyor, Gezi olayları yaşanıyor
Bir CHP’li vekil çıkıyor. “Eskiden ihtilaller oluyordu, şimdi artık onlar da kalmadı” diyor.
Bu diyen darbeci değil midir?
Kılıçdaroğlu, siz ne kadar ayağa kalkarsanız kalkın, milli iradenin seçtiğine saygı göstermezsiniz sizi oturturuz

İHALE BELGELERİ ELİMİZDE
Sayın Kılıçdaroğlu özellikle kendi döneminde imtihansız kimsenin alınmadığı iddiasında bulundu
Bu iddiayı cevaplandırmak adına size 2 belge göstereceğim.
Bin 272 kişi sınavla alınıyor, geri kalanların puanları yükseltilerek, 3 bin 209 kişi sınavsız bir şekilde üstü tamamlanıyor. Bu bir teftiş raporu, altında da Kılıçdaroğlu'nun kendi imzası var. Sayın Kılıçdaroğlu'nun SSK Genel Müdürü iken yaptığı bu uygulamalar aslında ki onlarca yakını ve CHP İl başkanlığı yapan kişilere de davetiye usulü verilen ihaleler, 6 yılda tamamlanamayıp 2 bin misli fazla maliyetle yapılan ihalelerin belgeleri elimizde.

"ARTIK MIZRAK ÇUVALA SIĞMIYOR"
Öte yandan Başbakan Davutoğlu'nun konuşmasının ardından Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Kılıçdaroğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kendisini hedef alan sözleri ile ilgili olarak "Yolsuzlukların rüşvetin üzerini darbecilik söylemiyle örtmeye çalışıyorlar. Ama artık mızrak çuvala sığmıyor" ifadelerini kullandı.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, CHP Basın Biriminin yaptığı yazılı açıklamaya göre, Başbakan Davutoğlu'nun açıklamalarına yanıt vererek "Yolsuzluklarını yüzlerine vuruyorum, verebildikleri cevap siz darbecisiniz oluyor. Açık ve net olarak söylüyorum. Bu ülkedeki tek darbeci halkı soyan hükümettir. Biz darbeye öteden beri karşı çıkan bir siyasal partiyiz. Darbelerden en büyük zararı gören CHP'dir. AKP'mi kapatıldı darbelerde? Hayır. Onların Genel Başkanları, yöneticileri, milletvekilleri mi tutuklandı darbelerde? Hayır. Onlar mı hapse atıldı? Hayır. Bir kez daha söylüyorum, darbelere karşılarsa gelsinler başta yüzde 10 seçim barajını düşürmek dahil, darbe hukukunun izlerini tamamen silelim. Ama gelemezler, çünkü onlar darbecilikten, darbe hukukundan besleniyorlar. Bunlar hem darbecilerin yolundan gidiyorlar, hem darbe hukukunun arkasına sığınıyorlar, hem de belge ve bilgiler bu kadar ortadayken hırsız değiliz diyemiyorlar. Peki ne yapıyorlar. Yolsuzlukların rüşvetin üzerini darbecilik söylemiyle örtmeye çalışıyorlar. Ama artık mızrak çuvala sığmıyor" dedi.

"7 İSİM AÇIKLA, AÇIKLAYAMAZSAN NAMERTSİN"
CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin ise Bolu'da basın mensuplarının sorularını yanıtlayarak Başbakan Davutoğlu'nun açıklamaları hakkında "Davutoğlu bir açıklamasında Kılıçdaroğlu 70 akrabasını sınavsız işe aldı demiş, haram medyası da bunu manşetlerine taşımış, yanlış bilgi ile halkı aldatmıştı. Genel Başkanımız çıktı, devlet elinizde, tüm belge ve bilgiler siz de, bırak 70'ini 7 akrabamı sınavsız işe aldığımı açıkla ben Genel Başkanlığı bırakayım. Ama açıklayamazsan sen de oturduğun o iğreti, emanet koltukta oturma dedi. Açıkladı mı hayır. Şimdi bir kez de ben diyorum, Başbakan olarak sınavsız 70 akrabası işe alındı demiştiniz, 70'den vazgeçtik. 7 isim açıkla, açıklayamazsan namertsin" diye konuştu.

BU MİLLET BU VATANI SİZE 4 DAKİKA BİLE EMANET ETMEZ

Kılıçdaroğlu iddialı ise, Yeni Türkiye projemiz için alternetif proje gerçekleştirir
Değil 4 yıl, 4 dakika bile bu millet bu vatanı size emanet etmez
Bu millet Kılıçdaroğlu’nu da CHP zihniyetini de tanıyor
Antalya, Konya, Nevşehir’e hızlı tren uygulama projesi 2015’te tamamlanacak
2015 Haziran’ı bizim için çok önemlidir
2023 çok önemli adımlarla gelecek
Başarının ve zaferin sonu yok deyip yüzde 80-90’lara çıkacağız

KONGREDE OSMANLICA PANKART

Osmanlıca ders tartışmalarının yapıldığı bugünlerde, salondaki Osmanlıca ’Seni seviyoruz güzel insan Ahmet Davutoğlu’ yazısı dikkat çekti. AK Parti Nevşehir İl Gençlik Kolları’nın yazdırdığı öğrenilen pankart, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun konuşma yaptığı kürsünün tam karşısına asıldı.

Konuşmanın ardından Emine Şimşek adlı bir genç kız Başbakan Ahmet Davutoğlu’na ithafen yazdığı şiirin Osmanlıca metni ile AK Parti Hacıbektaş İlçe Başkanı Yusuf Koçak, Hacı Bektaşi Veli’nin portresinin işli olduğu ve öğütlerinin bulunduğu bir tablo hediye etti.
 

Hürriyet, 13.12.2014

 


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.