Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Davutoğlu: Bunlar tarih cahili

 Davutoğlu: Bunlar tarih cahili
Başbakan Davutoğlu, muhalefetin Milli Eğitim Şurası'nda gündeme gelen Osmanlıca dersine yönelik eleştirilerine yanıt verdi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu partisinin Van İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, "Hiçbir şekilde vandalizme ve şiddete boyun eğilmeyecek" ifadelerini kullandı.

Çözüm sürecinin kesinlikle kamu düzenine alternatif olmadığını belirten Başbakan Davutoğlu, "Halkımızın huzuru ve mutluluğu mutlaka sağlanacaktır" dedi.

Başbakan, ''Yavuz Bingöl'e tam bir mahalle baskısı uygulanıyor'' diye konuştu.

MUHALEFETE 'OSMANLICA' YANITI
Başbakan Davutoğlu, Milli Eğitim Şurası'nda gündeme gelen Osmanlıca dersine yönelik eleştirilere de yanıt verdi.

Davutoğlu, ''Osmanlıca imam hatiplerde de okutulsun ve seçmeli olsun dendi diye, kıyameti kopardılar. Kılıçdaroğlu 'Bizi orta çağlara götürmek istiyorlar', genel başkan yardımcısı 'Bize mezar taşlarını mı okutacaklar' diyor. Bunlar tarih cahili, o mezar taşları bu toprakların mührüdür'' dedi.

Davutoğlu şöyle konuştu:

''Milli Eğitim Şurası'nda her görüşten eğitim uzmanları bir araya gelsin, tartışsınlar diye şuralar toplanır. Tavsiye kararları daha sonra Milli Eğitim Bakanlığımızca değerlendirilir, Bakanlar Kurulu'nda nihai karar için istişare edilir. Daha bunları beklemeden, 'Osmanlıca imam hatiplerde de okutulsun ve seçmeli olsun' dendi diye, kıyameti kopardılar. Kılıçdaroğlu 'Bizi orta çağlara götürmek istiyorlar', genel başkan yardımcısı 'Bize mezar taşlarını mı okutacaklar' diyor. Bunlar tarih cahili, o mezar taşları bu toprakların mührüdür. O mezar taşları, hakir gördükleri, tahkir ettikleri mezar taşları şehitlerimizin, bu topraklarda ecdadın bıraktıkları tapu mührüdür. CHP hala tarihimizi anlayabilmiş değil.''

ntvmsnbc.com, 07.12.2014


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.