Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Zafer Çağlayan'ın oğlu ve kardeşi tanıklıktan çekildi

 Zafer Çağlayan'ın oğlu ve kardeşi tanıklıktan çekildi
17 Aralık rüşvet ve yolsuzlukla ilgili Meclis Soruşturma Komisyonu'nun Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir'i yanlışlıkla çağırdığı ortaya çıktı
 

Eski ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, eski AB Bakanı Egemen Bağış, eski İçişleri Bakanı Muammer Güler ile eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar hakkında kurulan Soruşturma Komisyonu'nda bugün dinlenmesi beklenen isimler tanıklıktan çekildiklerini açıkladılar.

TBMM'de 17 Aralık rüşvet ve yolsuzlukla ilgili kurulan Soruşturma Komisyonu'nun 3.5 saatlik toplantısında Salih Kaan Çağlayan, kardeşi Mehmet Şenol Çağlayan, Özel Kalem Müdürü Onur Kaya ve eski İçişleri Bakanı Muammer Güler'in danışmanı Salih Barış Kıranta CMK'nın ilgili maddesini kullanarak tanıklıktan çekildi.

Komisyonun dinlediği diğer kişiler ise yolsuzluk ve rüşvetle ilgili bilgileri olmadıklarını söyledi.

Öte yandan komisyonun Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir'i yanlışlıkla çağırdığı ortaya çıktı. Demir ise, "Ben başka bir şey için gelmiştim" demek zorunda kaldı.

Komisyona ifade veren isimlerden olan Erdoğan Bayraktar'ın danışmanı Sadık Soylu'nun "Ben ofluyum delikanlıyım " ifadelerine muhalefet milletvekilleri, "Bu işlerin delikanlılıkla ne ilgisi var" dedi.

Komisyon önceki gün 17 Aralık yolsuzluk soruşturmasına suç duyuruunda bulunan Orhan İnce'yi perşembe günü dinleyecek. Orhan İnce daha önce yanlış adrese tebligat yamması ierine gelemediği öğrenildi.

Eski 4 bakanın ne zaman dinleneceği ise netlik kazanmadı.

t24.com.tr, 11.11.2014

 


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.