Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Kamu düzeni üzerine müzakere olmaz

 Kamu düzeni üzerine müzakere olmaz
Başbakan Ahmet Davutoğlu (solda), kamu düzenini sağlamanın görevleri olduğunu ve bunun herhangi bir müzakere konusu olmadığını söyledi
 

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Adalet Bakanlığında Bilgilendirme Toplantısı sonrası açıklama yaptı. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'la birlikte kameralar karşısına geçen Davutoğlu, bir soru üzerine Türkiye'de son günlerde yaşanan Kobani eylemlerini ve HDP'ten bugün yapılan açıklamayı değerlendirdi. Davutoğlu, dün Güvenlik Zirvesi sonrası bu konudaki kanaatini açıkladığını hatırlatarak şunları söyledi:

“Herhangi bir şekilde pazarlığa, müzakereye açık kanaatler değildir. Kamu düzenini temin etmek bir görevdir. Ve kamu düzeni herhangi bir müzakere konusu, tartışılacak bir konu değildir. Her ne suretle olursa olsun kamu düzeni tesis edilecektir. Herkes bu kamu düzenine saygı gösterecektir. Bugün yapılan açıklamalar ne olursa olsun, bizim için bundan sonra hiç taviz vermeden ele alacağımız 2 husus vardır; kamu düzeni ve hukuki sorumluluk. Olayların nasıl çıktığını herkes biliyor. Bunun için ek bir izahata ben ihtiyaç duymuyorum. HDP'ten yapılan açıklamayla nasıl o silahlı denilen şahısların da sokağa çıktığını herkes gördü. En çokta bölgede Kürt vatandaşlarımız gördü. Türkiye bütün vatandaşlarının hukuku koruma esasıyla kurulmuş bir devlettir. Bundan sonrada kamu düzeni dışına çıkan, bayramda dahi milletin huzurunu bozanlara tutumumuz açık ve net olacaktır. Kamu düzeninin olmadığı yerde çözüm süreci olmaz.”

 

Taraf, 09.10.2014


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.