Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > 'IŞİD, AKP'nin gayrı meşru çocuğudur'

 'IŞİD, AKP'nin gayrı meşru çocuğudur'
Eski müftü ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, Irak Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) AKP’nin gayrı meşru çocuğu olduğunu iddia etti
 

Özkez, IŞİD’in Suriye’nin Kürt kenti Kobani'ye saldırısının yurt genelinde protesto edilmesi sırasında çıkan olaylar ile ilgili basın açıklaması yaptı. Kurban Bayramı'nda IŞİD her türlü vahşete devam ettiğini belirten Özkes, " IŞİD Kobani'de, AKP Türkiye de kan döktü. Bonzai nasıl AKP ürünü ise IŞİD de AKP'nin mahsuldür. IŞID AKP'nin gayrı meşru çocuğudur” dedi

CHP'li İhsan Özkes'in açıklaması şöyle:

"Maalesef bayram, bayram olarak geçmedi. Bayram hiç de yaşanmaması gereken şekilde yaşandı. Bunun en önemli nedeni savaş tezkeresinin bayramdan önce çıkartılmış olmasıydı. Tezkere bayramdan sonra çıkartılabilirdi. Bayram, adeta AKP iktidarı tarafından yangın yerine çevrildi. Mübarek Kurban Bayramı'nda IŞİD her türlü vahşete devam etti. IŞİD Kobani'de, AKP Türkiye'de kan döktü. Bonzai nasıl AKP ürünü ise IŞİD de AKP'nin mahsuldür. Işid AKP'nin gayrı meşru çocuğudur.
AKP kendine Müslüman olarak para işlerini idare ediyor. Hani analar ağlamayacaktı? AKP bayramda dahi anaları ve babaları ağlattı. 16 insan hayatını kaybetti. Onlarca yaralı var. Birçok ilde sokağa çıkma yasağı ilan edildi. IŞİD'in kullandığı mühür Hz. Muhammed'in mührü değildir. Hz Muhammed'in orijinal mühründe peygamberimizin adı yukarıda, ortada resul en altta da Allah'ın adı yazılıdır. Daha sonra çıkan mühür ise sonradan kullanılmaya başlamıştır. Diyanet İşleri Başkanlığı IŞİD'in ortaya çıktığı 2013 yılının Kutlu Doğum Haftası'nda dağıttığı not defterinde bu mühür kullanılmıştır. 25 yıldır Kutlu Doğum Haftası'nı kutlayan Diyanet neden tam da IŞİD'in ortaya çıktığı bir dönemde bunu kullanmıştır, meseleyi taktirlerinize bırakıyorum.

AKP IŞİD'e dokunamaz. AKP hem iç hem de dış politikada çökmüştür. 12 Eylül'ün 28 Şubat'ın ürünü olan AKP zihniyeti, AKP iktidarı aslına rücu etti ve sokağa çıkma yasağı getirdi. Yaşananlar ortadadır. AKP ülkeyi yönetememektedir. Tüm vatandaşlarımızdan sakin olmalarını ve sağduyulu olmalarını diliyorum."

Taraf, 09.10.2014


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.