Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > CHP'den "sol kanat" çıkışı

CHP'den "sol kanat" çıkışı

Kendilerini "CHP Sol Kanat" olarak tanımlayan partililer, 18. Olağanüstü Kurultay'da "Sol Kanat" adına anahtar bir liste ile girilmesini kararlaştırdı.

"Sol Kanat" adına yapılan yazılı açıklamada, 22 Ağustos'ta basın açıklamasıyla "CHP'nin yönünü sola dönmesi" çağrısı yapan CHP Sol Kanat'ın, İstanbul'da "Genişletilmiş Koordinasyon Kurulu" toplantısı yaptığı belirtildi.

İstanbul'un bütün ilçelerinden katılımla gerçekleşen toplantıda, İstanbul'da ve Türkiye'de yapılan benzer çalışmalarla ilgili bilgi verildiğine değinilen açıklamada, çalışmaların birleştirilmesi ve olağanüstü kurultaya "Sol Kanat" adına anahtar bir liste ile girilmesinin kararlaştırıldığı bildirildi.

CHP'nin demokratikleşmesi ve katılımcılığın sağlanması için bütün kademlerde önseçimin ve çarşaf liste uygulamasının zorunlu olması gerektiği vurgulanan açıklamada, toplantıda, kurultaya yönelik ortak ve alternatif bir Parti Meclisi listesi için İstanbul ile İstanbul dışında temasların sürdürülmesi, ortak liste ve açıklama ile kurultaya katılma kararı alındığı kaydedildi.

 

cnnturk.com, 30.08.2014


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.