Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Abdullah Gül'den bir yıl boyunca uçak gizlemişler

 Abdullah Gül'den bir yıl boyunca uçak gizlemişler
AK Parti Genel Başkanı Baş Danışmanı Hüseyin Çelik, Sezer döneminde alınan uçağın Abdullah Gül'den 1 yıl boyunca gizlendiği açıkladı.
 

Ahmet Necdet Sezer döneminde alınan uçak Abdullah Gül'den 1 yıl boyunca gizlendiği ortaya çıktı. Parti sözcülüğü görevini Beşir Atalay'a devreden Ak Parti Genel Başkanı Baş Danışmanı Hüseyin Çelik, 24 TV'de yayınlanan Ardan Zentürk'ün sunduğu Moderatör Gece programına telefonla bağlanarak yeni kabineyi değerlendirdi.

Çelik, Beşir Atalay'a devrettiği görevi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Star gazetesinin haberine göre Çelik, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile ilgili dün öğrendiği olayı ilk defa açıkladı: "Sayın Ali Babacan anlattı, ilk defa dün duydum. Ahmet Necdet Sezer'in Cumhurbaşkanlığı zamanında Cumhurbaşkanlığının kullanımı için bir uçak sipariş edilmiş. Uçak gelmiş. Daha sonraki süreçte Abdullah Gül Cumhurbaşkanı oldu. 1 yıl boyunca bu uçak gizlenmiş. Zaman zaman hangarda bekletilmiş zaman zaman kendileri kullanmışlar.. Babacan bu uçağın hikayesini anlattı. Ve bütün bu yapılanlar Abdullah Gül'ün uçaktan haberdar olmaması için. Bir pilot gelip haber vermiş bu durumu. Böyle böyle bir uçağınız var sizin haberiniz yok demiş..."

Radikal, 30.08.2014

 


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.