Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Başbakanlık sitesinde dikkat çeken hata

Başbakanlık sitesinde dikkat çeken hata
AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Başbakan vekili olarak görevlendirildi. Davutoğlu, Başbakanlığa vekalet etmesine rağmen Başbakanlık'ın internet sitesinde 'Başbakan' bölümünde resmi yer aldı, özgeçmişi yayınlandı.

Başbakanlık'ın internet sitesinde sabah saatlerinde güncelleme yapılırken 'Başbakan' bölümünde Başbakanlığa vekalet eden Ahmet Davutoğlu'nun adı ve özgeçmişi yer aldı. Ancak resim olarak Recep Tayyip Erdoğan yer alıyordu. Kısa süre içinde hata düzeltildi. Ahmet Davutoğlu'nun resmine yer verildi.

 

Davutoğlu'nun özgeçmişi sitede şöyle yer alıyor:

''Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu 26 Şubat 1959’da Konya’da doğdu.

1983 yılında Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Ekonomi bölümlerinden çift anadal yaparak mezun oldu.

Boğaziçi Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünde Yüksek Lisans, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde Doktora yaptı.

1990 yılında, Malezya Uluslararası İslam Üniversitesi’nde yardımcı doçent ünvanı ile çalışmaya başladı. Üniversitenin Siyaset Bilimi bölümünü kurdu ve 1993 yılına kadar bu bölümün başkanlığını yürüttü.

1993 yılında doçentlik unvanını,1999 yılında profesörlük unvanını aldı. 1995-2002 yılları arasında İstanbul’da farklı üniversitelerde ders verdi ve yönetici kadrolarında görev aldı.

Dış politika konusunda Türkçe ve İngilizce kaleme aldığı çok sayıda eseri bulunmaktadır. Ayrıca eserleri Arapça, Arnavutça, Farsça, İtalyanca, Japonca, Portekizce, Rusça ve Yunanca başta olmak üzere çeşitli dillere tercüme edildi.

Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu Foreign Policy Dergisi’nin 2010, 2011 ve 2012 yıllarında “İlk 100 Küresel Düşünür” listesinde yer aldı.

2012 yılında Time Dergisi’nin seçtiği “En etkili 100 kişi” arasında ismi yer aldı.

Woodrow Wilson Kamu Hizmeti Ödülü (2010), AMSS UK Building Bridges Ödülü (2010), Uluslararası Hümanistler Ligi 21. Yüzyılın Lideri Ödülü (2012) ve Makedonya Dostluk Ödülü (2012) gibi ödüller başta olmak üzere bir çok ödül aldı.

2002 yılının Kasım ayında Başbakan Dışişleri Başdanışmanlığı görevine atandı ve 2009 yılının Mayıs ayına kadar Başbakan Başdanışmanlığı görevini sürdürdü. Görev süresi boyunca dış politikanın oluşturulması ve uygulanmasında etkin bir rol oynadı.

1 Mayıs 2009 tarihinde 60. T.C. Hükümeti’nin Dışişleri Bakanı olarak atandı. 61. T.C. Hükümeti’nde de Dışişleri Bakanı olarak görevine devam etti.

Ortadoğu ve Balkanlardaki sorunların çözülmesi amacıyla yürütülen barışı inşa ve arabuluculuk çabalarında Dışişleri Bakanı ve Dış Politika Danışmanı olarak aktif bir rol oynadı.

Evli ve dört çocuk babası olan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu İngilizce, Almanca ve Arapça bilmektedir''

 

CUMHURBAŞKANLIĞI'NIN SİTESİ YENİLENDİ AMA...

Recep Tayyip Erdoğan'ın dün Çankaya Köşkü'nde Abdullah Gül'den görevi devraldığı sıralarda Cumhurbaşkanlığı internet sitesi de yenilendi.

Siteden Abdullah Gül ve eşi Hayrünnisa Gül'ün ismi kaldırıldı, yerine Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın isimlerine yer verildi. 

Ancak bugün itibariyle sitenin en alt tarafında hâlâ Abdullah Gül'ün adı cumhurbaşkanı olarak yer alıyor.  Değişikliklerin seri şekilde yapılması sırasında bunun da gözden kaçtığı belirtiliyor.

 

Hürriyet, 29.08.2014


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.