Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Erdoğan’dan gazetecilere ilk Köşk yasağı

 Erdoğan’dan gazetecilere ilk Köşk yasağı
Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı olmasının ardından Çankaya Köşkü'nden ilk akreditasyon engeli geldi. Zaman ve Bugün gazeteleri, Samanyolu TV, Kanatürk, Bugün Haber TV, Cihan Haber Ajansı gibi medya kuruluşları, cumhurbaşkanlığı devir-teslim törenlerini takip için Köşk kapısından içeriye alınmadı.

Erdoğan, bugün TBMM'de mazbata alıp, yemin ederek resmen 12. Cumhurbaşkanı oldu. Erdoğan'ın Abdullah Gül'den görevi devralması için Çankaya Köşkü'nde yapılacak törenlere ise bazı medya kuruluşlarından muhabir, kameraman ve foto muhabirleri 'talimat geldiği' gerekçesiyle alınmadı.

Köşk'deki programları takip için gelen bazı gazetecilere, koruma ekipleri tarafından önce çalıştıkları basın organları soruldu. Ardından listelerden isimlerinin olup olmadığı kontrol edildi. Olacaklardan habersiz Çankaya Köşkü kapısına gelen bazı gazeteciler, görevlilerin engellemesi ile karşılaşınca şaşkına döndü.

Uzun yıllar Çankaya Köşkü'ndeki etkinlikleri takip eden Zaman ve Bugün Gazeteleri, Samanyolu TV, Kanaltürk ve Bugün Haber kanalları ile Cihan Haber Ajansı muhabirleri ve kameramanları ise Cumhurbaşkanlığı koruma polislerinin "Talimat böyle" sözleri üzerine kapıdan içeriye alınmayıp, girişleri engellendi.

Zaman, 28.08.2014

 


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.