Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Yargıtay'ın kararı son derece doğru

 Yargıtay'ın kararı son derece doğru
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu (mavi kravatlı), Yargıtay Başkanlar Kurulu'nun, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu hakkında verdiği kararın son derece doğru olduğunu belirtti

Türk Hava Yolları'nın tarifeli uçağıyla saat 12.15'de Ankara’dan İstanbul’daki Atatürk Havalimanı'na gelen Kılıçdaroğlu'nu, CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı ile bazı partililer karşıladı.

Bir gazetecinin "Yargıtay'ın bir kararı vardı. Dün gündemin en önemli maddesiydi. Barolar Birliği Başkanı sayın Feyzioğlu'nun konuşmasına karar verdiler. Bu haliyle, 'Başbakan'ın katılmayacağı' şeklinde yorumlandı. Bu yönde de açıklamalar var. Nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna Kemal Kılıçdaroğlu şu cevabı verdi:

"Başbakan katılacak. Katılmayacak olan cumhurbaşkanı seçilen, henüz o koltuğa oturmayan kişi. Dolayısıyla Yargıtay'ın aldığı karar, son derece doğru bir karar."

Kılıçdaroğlu, konuşmasının ardından CHP İstanbul Bahçelievler eski İlçe Başkanı Hüseyin Özkahraman'ın kardeşi Mustafa Özkahraman'ın Yenibosna Cemevi'ndeki cenaze törenine katılmak üzere özel aracıyla havalimanından ayrıldı.

Taraf, 26.08.2014
 


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.