Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Bekaroğlu ‘CHP’ye katıl’ teklifini düşünüyor

 Bekaroğlu ‘CHP’ye katıl’ teklifini düşünüyor
Saadet Partisi eski Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir görüşme yaptıklarını ve Kılıçdaroğlu’nun kendisine CHP ile ilgili görüşlerini sorarak, partisine davet ettiğini açıkladı
 

Bekaroğlu, karar sürecinde istişareler yapacağını belirterek, “Bunun için önce yeniden siyasetle ilgili karar almam gerektiği, konuyu arkadaşlarım ve ailemle konuştuktan sonra kendisine bir cevap vereceğimi söyledim. CHP'nin değişmesi önemli; CHP sosyal demokrat bir programla Türkiye'yi değiştirebilir, kutuplaşmayı kaldırıp, ülkenin önünü açabilir” açıklamalarında bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) 6-7 Eylül’de yapılacak olan kurultay öncesi hakkında, Kılıçdaroğlu tarafından partiye davet edildiği iddia edilen Saadet Partisi eski Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu, Twitter üzerinden açıklama yaptı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun daveti üzerine kendisi ile Ankara'da bir görüşme yaptıklarını belirten Bekaroğlu, “Sayın Kılıçdaroğlu, genel siyasi durumu, CHP'de yapmaya çalıştıklarını ve bundan sonrası için planladıklarını anlattı. Benden de siyaset ve CHP ile ilgili düşündüklerimi sordular. Ben de düşüncelerimi anlattım. Önemli bir parti olan CHP'nin siyasi tıkanıklıkları aşmak ve kutuplaşmayı azaltmak için önemli adımlar atabileceğini söyledim. Sayın Kılıçdaroğlu, siyasi tıkanıklıkların aşılması için CHP'nin kararlı olduğunu, bunun için çalıştıklarını söylediler. Bu çalışmaların içinde olursam yapacağım katkıların önemli olacağını ifade ederek beni CHP'ye davet ettiler” ifadelerini kullandı.

HENÜZ KARAR VERMEDİ

Kararını henüz vermediğini ve Kılıçdaroğlu’na geri dönüş yapacağını kaydeden Bekaroğlu, açıklamasına şöyle devam etti:

“Kendisine teşekkür ettim, bunun için önce yeniden siyasetle ilgili karar almam gerektiği, konuyu arkadaşlarım ve ailemle konuştuktan sonra kendisine bir cevap vereceğimi söyledim. CHP'nin değişmesi önemli; CHP sosyal demokrat bir programla Türkiye'yi değiştirebilir, kutuplaşmayı kaldırıp, ülkenin önünü açabilir.”

Taraf, 26.08.2014


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.