Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Kılıçdaroğlu: "Yüzde 50'nin üzerinde oy istiyorum"

Kılıçdaroğlu: "Yüzde 50'nin üzerinde oy istiyorum"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, " Yüzde kaç, bilmem. Ben yüzde 50’nin üstünü istiyorum. Bu ülkenin bütün vatandaşlarına sesleniyorum; giderken sandığa bir düşünün, elinizi vicdanınıza koyun ve öyle oyunuzu kullanın" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bakırköy, Bahçelievler ve Küçükçekmece’nin ardından Esenyurt’a gitti. Burada vatandaşları selamlayan Kılıçdaroğlu, daha sonra otobüsün üzerinden kısa bir konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı adaylarının geçmişinin temiz olması gerektiği belirten Kılıçdaroğlu, "Cumhurbaşkanı adaylarının ayakkabı kutusundan korkmaması lazım. Onun için ayın 10’unda sandığa gideceğiz. Bu seçim Cumhurbaşkanlığı seçimi. Siyasi partiler arasında bir seçim değil. 3 tane aday var, üçüne de bakacağız, ölçeceğiz, tartacağız ve düşüneceğiz; hangisi Türkiye Cumhuriyeti’ni temsil eder, hangisi bayrağımızı temsil eder, hangisinin itibarı var? Oyumuzu oraya vereceğiz. Bana sorarsanız; 1 kişi var, adı Ekmeleddin İhsanoğlu" dedi.

"HİÇBİR ÜLKE GELİP TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN KAPISINI ÇALMIYOR"

"Ortadoğu’yu görüyorsunuz, kan gövdeyi götürüyor" diyen Kemal Kılıçdaoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

"Hiçbir ülke gelip Türkiye Cumhuriyeti’nin kapısını çalmıyor, ’Bize yardım edin’ demiyor. Ama Ekmeleddin İhsanoğlu Cumhurbaşkanı olduğunda, Ortadoğu’da akan kana son verecektir, barışı sağlayacaktır, huzuru sağlayacaktır. Nasıl Mustafa Kemal Atatürk, ’Yurtta barış, dünyada barış’ dediyse, Ortadoğu’da da barış istiyoruz. Müslüman kanı akmasın istiyoruz. Orada da huzur olsun istiyoruz. Çocuklar, gencecik kadınlar öldürülmesin istiyoruz."

"YÜZDE KAÇ, BİLMEM"

"Yüzde kaç, bilmem. Ben yüzde 50’nin üstünü istiyorum. Bu ülkenin bütün vatandaşlarına sesleniyorum; giderken sandığa bir düşünün, elinizi vicdanınıza koyun ve öyle oyunuzu kullanın. Türkiye Cumhuriyeti, geçmişi kirli olan birisini o koltuğa oturtmamalıdır. Vatandaşlarımız o koltuğa oturtmamalıdır. Oraya geçmişi temiz olan birisi, şaibeli olmayan birisi, düzgün bir adam; onlar oturmalıdır. O zaman Türkiye Cumhuriyeti’ni temsil eder o kişiler. O kişi oraya oturduğunda, yani saygın birisi oraya oturduğunda, yurttaşları arasında ayrım yapmadığında, biliriz ki o 76 milyonu temsil eder."

Hürriyet, 05.08.2014
 

 


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.