Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Gül'den Erdoğan'a veda ziyareti

 Gül'den Erdoğan'a veda ziyareti

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Erdoğan'a veda ziyaretinde bulundu.

Görev süresi 28 Ağustos'ta sona erecek Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'a da veda ziyaretinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Gül, Başbakanlık Merkez Bina'ya gelişinde Başbakan Erdoğan tarafından kapıda karşılandı. Gül ve Erdoğan, el sıkışarak basın mensuplarına poz verdiler. Basına kapalı ziyaret, 40 dakika sürdü.

Görüşmenin bitiminde Başbakan Erdoğan, Cumhurbaşkanı Gül'ü makam aracına kadar uğurladı. Tokalaşmanın ardından makam aracına geçen Cumhurbaşkanı Gül, camı açarak önce Başbakan Erdoğan'a daha sonra da basın mensuplarına el sallayarak Başbakanlık Merkez Bina'dan ayrıldı.

"DEMOKRASİNİN GÜZEL ANLARINDAN BİRİNİ YAŞIYORUM"
Cumhurbaşkanı Gül, Cemil Çiçek’le yaptığı görüşmenin ardından yaptığı açıklamada TBMM'nin seçtiği son Cumhurbaşkanı olduğunu anımsattı. Halkın temsilcisi olan TBMM'de 7 yıl önce milletvekillerinin oylarıyla seçildiğini ve görev süresinin 28 Ağustos'ta dolacağını kaydeden Gül, şöyle konuştu:

"Bu vesileyle sizin şahsınızda, milletin temsilcisi olarak değerli milletvekillerine sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum. Türkiye demokratik , hukukun üstün olduğu bir ülkedir. Demokrasinin en güzel taraflarından birisi de halkın iradesiyle seçimlerin gerçekleşmesi ve seçimler vasıtasıyla insanların, kurumların sorumluluk alması ve süreleri bittiğinde sorumluluklarının bitmesidir. Dolayısıyla ben de demokrasinin bu güzel anlarından birisini yaşıyorum. Nasıl seçildiğimde o onurlu anı yaşadıysam, şimdi de görevimin bitişinde de bunu yaşıyorum."

Radikal, 04.08.2014

 


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.