Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > "Osmanlı tokadı değil, monşer şamarı geliyor"

"Osmanlı tokadı değil, monşer şamarı geliyor"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, Başbakan Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu için söylediği "monşer" sözüne atıfta bulunarak, “Osmanlı tokadı değil, monşer şamarı geliyor. Monşer şamarı aslında demokrasinin şamarı olacaktır” dedi.

 

 

Loğoğlu, TBMM'de basın toplantısı düzenledi.

İsrail'in Gazze'ye yönelik düzenlediği saldırılarının çığırından çıktığı söyledi.

Irak'ta IŞİD'in kendisine göre kazanımlar peşinde olduğunu belirten Loğoğlu, IŞİD'in özellikle kültürel eserlere karşı bir yıkım gerçekleştirdiğini ifade etti.

Hükümeti IŞİD karşısında sesini çıkartmamakla eleştiren Loğoğlu, Musul'da kaçırılan Türk rehinelerle ilgili olarak Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nu eleştirdi ve istifa etmesi gerektiğinin söyledi.

 

Loğoğlu, “Davutoğlu'nun çoktan istifa etmesi gerekiyordu ya da o rehineleri kurtarması gerekiyordu” dedi.

Cumhurbaşkanlığı seçimine de değinen Loğoğlu, yurtdışında kullanılan oyların Türkiye'ye getirilmesinde olumsuzluklar yaşanabileceğini ve bunun kendilerini huzursuz ettiğini söyledi.

Başbakan Erdoğan'ın üslubunu da eleştiren Loğoğlu, “Öyle bir zihniyet ki bu, kızınıza, karınıza karışıyor, karınızın nasıl doğum yapacağına, karınızın ve kızınızın kahkahasına karışıyor, nasıl eğitilmesi gerektiğine karışıyor. Herşeye bu kadar müdahale eden zihniyet sonunda IŞİD'in yaptığı gibi senin neye inanacağına da karar verecek. Demokrasiye bu seçimlerde sahip çıkmamız gerekiyor" şeklinde konuştu.

 

cnnturk.com, 04.08.2014


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.