Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Füsun İhsanoğlu: "Erdoğanlarla aile dostuyuz, şaşkınım"

Füsun İhsanoğlu: "Erdoğanlarla aile dostuyuz, şaşkınım"
Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nun seçim kampanyası boyunca yanında ayrılmayan eşi Füsun İhsanoğlu, "Uzun yıllardan beri ailece dostluğumuz var" dediği Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eleştirileri için "Çok üzülüyorum ve çok şaşırdım" yorumunda bulundu.

Seçim kampanyası boyunca Erdoğan’ın ithamları ile ilgili Hürriyet’ten Şükrü Küçükşahin'e konuşan Füsun İhsanoğlu, şunları söyledi:

"Böylesini beklemiyordum. Ben önemli siyasetçilerin çıktığı bir aileden geliyorum. Buna rağmen kullanılan dili yadırgıyorum, anlayamıyorum, söyleyecek laf bulamıyorum. Bugün Türkiye en önemli makamı için, devletin en üst kademesi için bir seçim yapıyor. Bu makama uygun, nezaketi hiç eksik etmeyen, onun kurallarına çok uygun bir dil kullanmalı, her konuda buna dikkat etmeli. Bizim Sayın Erdoğan Ailesi ile düzenli bir dostluğumuz var. Kendisinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan bu yana gelen bir dostluk bu. O günlerden bu yana çok beraber olduk. Ne değişti anlamış değilim. Biz yine aynı insanlarız, saygıda kusur etmiyoruz. Bizim aldığımız aile terbiyesi de bunu gerektirir. Her gün duyduğum sözler karşısında üzülüyorum.”

"Emine Erdoğan" sorusu...

Füsun İhsanoğlu, Emine Erdoğan’ın bu konuda ne düşündüğü konusunda bir fikri olup olmadığı yönündeki soruyu ise susarak ve yüz mimikleri ile üzüntü ima ederek yanıtlamadı.

İhsanoğlu sözlerini “Dediğim gibi ben böyle bir söylem beklemiyordum, üzgünüm” diyerek tamamladı.

cnnturk.com, 04.08.2014


 


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.