Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Kılıçdaroğlu: Temiz birisi o koltuğa otursun

Kılıçdaroğlu: Temiz birisi o koltuğa otursun

Antalya’da konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Tek istediğim bayrağına sahip çıkan, tek istediğim geçmişi temiz olan, tek istediğim bütün vatandaşlarına eşit mesafede olan, tek istediğim tarafsız birisinin cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturmasıdır” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Konyaaltı Belediyesi tarafından Feslikan Yaylası'nda düzenlenen 19. Konyaaltı Yaz Şenlikleri'ne katıldı.

Feslikan Yaylası'ndaki yağlı güreş müsabakalarını izleyen Kılıçdaroğlu, önce güreşçilere başarılar diledi, vatandaşları ve güreşçileri selamladı ardından kura çekimine eşlik etti.

Burada kısa bir konuşma yapan Kemal Kılıçdaroğlu, görüşü ne olursa olsun, siyasi düşüncesi ne olursa olsun bütün yurttaşlardan cumhurbaşkanı seçiminde oy kullanmalarını istedi

Cumhurbaşkanlığı makamının çok önemli olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, o makamın bayrağı ve Türkiye'yi temsil ettiğini kaydetti.

"Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır; toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır" mısrasını okuyan Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"O zaman geliniz bayrağımızı yüceltecek olan bilge, dürüst, namuslu bir kişiyi cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturtalım. En büyük arzum bu. Size şu aday ya da bu aday yönünde hiçbir telkinde bulunmuyorum. Tek istediğim bayrağına sahip çıkan, tek istediğim geçmişi temiz olan, tek istediğim bütün vatandaşlarına eşit mesafede olan, tek istediğim tarafsız birisinin cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturmasıdır. Bunu yaptığımız gün demokrasiyi güçlendirmiş olacağız."

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu'nun selamını da getirdiğini belirten Kılıçdaroğlu, tüm sporculara başarılar diledi.

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kılıçdaroğlu'na plaket verdi

ntvmsnbc.com, 03.08.2014


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.