Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > 'Alın o ödülü başınıza çalın'

'Alın o ödülü başınıza çalın'

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan ABD'deki Musevi Kongresi'nin kendisine verdiği ödülü geri istemesiyle ilgili konuştu. Erdoğan, "Eğer zulme destek veriyorsanız, alın ödülünüzü başınıza çalın" dedi

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Van'da halka sesleniyor.

Erdoğan Van'daki konuşmasında İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarıyla ilgili de konuştu:

 

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları

"Amerikan Musevi Kongresi bana verdiği ödülü geri istiyormuş. Eğer zulme destek veriyorsanız, alın ödülünüzü başınıza çalın. Bu zulme sesini çıkarmayanlar onların safındadır. Biz Gazze'nin yanında duracağız."

"İsrail, sergilediği insafsızlığı, adaletsizliği, ahlaksızlığı meşru müdafaa diyerek dünyaya yutturmaya çalışıyor. Ne acıdır ki dünya ülkelerinin çoğu da bunu yutuyor."

"Şunu açık açık söylüyorum, o bebeklerin arş-ı alayı inleten feryatları inşallah karşılıksız kalmayacak. O çocukların melekleri dahi ağlatan feryatları, inşallah karşılıksız kalmayacak. Bu zalim de bu zalime göz yuman, destek veren, sırtını sıvazlayan zalimler de inşallah o feryatların, o gözyaşlarının altında inleyecekler."

'ÇÖZÜM SÜRECİNİ DE SABOTE ETTİLER'
''Kürt olduğu için Said-i Nursi'nin yanına gitmeyen Pensilvanya, çözüm sürecini sabote etmek için de çok gayret etti. Onun buradaki çetesine şimdi hak ettiğini hukuk içinde veriyoruz.''

AKİF'E SAYGISIZLIK
"Yazıklar olsun, senin profluğuna da yazıklar olsun, senin tarihçiliğine de yazıklar olsun, babamın arkadaşı dediğin Akif'e yaptığın bu saygısızlığa da yazıklar olsun. İstiklal Marşı ile Çanakkale Şehitleri şiirini bile birbirinden ayıramıyor."

ntvmsnbc.com, 31.07.2014


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.