Gündem

 Deniz Feneri Balyoz Harekat Planı
 Demokratik Açılım İrtica Eylem Planı
 Siyasi Gündem Ergenekon
 Ekonomik Gündem 

 Gündem > Siyasi Gündem > Yasak başladı; Erdoğan sivil araçta

Yasak başladı; Erdoğan sivil araçta

10 Ağustos'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimleri için Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından belirlenen seçim yasaklarının bugün başladı

Bu bağlamda cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, sivil plakalı araçla Atatürk Havalimanı'na gitti.

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Van mitingine gitmek için sivil plakalı bir araçla evinden çıktı. Saat 13:00 sularında Üsküdar Kısıklı'daki evinden çıkan Erdoğan'a her zamanki gibi koruma araçları eşlik etti. Atatürk Havalimanı'na geçen Erdoğan özel bir uçakla Van'a hareket etti.

Seçim yasakları kapsamında Erdoğan 002 kırmızı plakalı makam aracını kullanamadığı gibi Ana uçağına da binemeyecek.

BAŞBAKANLA GÖRÜŞMEK İSTEYEN YAŞLI KADIN

Bu arada Kısıklı Caddesinde Erdoğan'ın güzergahı üzerinde bekleyen yaşlı bir kadın koruma polisleri tarafından güçlükle ikna edildi. Başbakanla görüşmek istediğini söyleyip yere oturan kadın görevliler tarafından polis aracına bindirilip Başbakanın evinin bulunduğu sokağa götürüldü. Yaşlı kadının başbakanla görüşüp görüşmediği öğrenilemedi.

ÖZEL UÇAK İLE VAN'A GİTTİ

Miting için Van’a giden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı’na sivil plakalı bir otomobille geldi, İstanbul’dan Van’a da özel bir şirketten kiralanan bir uçakla gitti.

VALİ YERİNE YARDIMCISI

Yasakları kapsamında yapılacak gezilerde, protokol gereği olan karşılama ve uğurlamalar ile törenlerin yapılamayacak olması nedeniyle bugün ki uğurlamada İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun yerine, Atatürk Havalimanı’ndan sorumlu Vali Yardımcısı Celalettin Yüksel bulundu. Yüksel’in yanı sıra Büyük Şehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da hazır bulunurken, protokol sırasının başında da Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay vardı

Taraf, 31.07.2014


Bu bölümdeki diğer içerikler için tıklayınız.